gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Solomon Adaları Nerededir? – Büyük Okyanusun güneyinde Papua Yeni Gine’nin doğusunda yer alan Solomon Adaları 990 adetten fazla adalardan oluşan bir ada ülkesidir. Tüm adaların toplam yüz ölçümü 28.450 kilometrekaredir.

Solomon Adaları Nerededir?

Solomon Adaları botanik bahçeleri, kumsalları, şelaleleri ile turizmin en önemli ülkelerinden biridir. Solomon Adaları 523.000 kişilik bir nüfusa sahiptir.

Göz at ;

  1. Honiara Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Solomon Adaları’da Gezilecek 10 Yer
  3. Solomon Adaları’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Solomon Adaları Nerede?
  5. Solomon Adaları Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Solomon Adaları 9 bölgeden oluşmaktadır. Solomon Adaları ülkesinin başkenti Honiara şehridir. Solomon Adalarının resmi dili İngilizcedir.

Halkın büyük bir çoğunluğu Solomon Pijin dilini kullanmaktadır. Ayrıca ülkede konuşulan 70 farklı yerel dil bulunmaktadır. Solomon Adaları ülkesinin para birimi Solomon Adaları dolarıdır.

Solomon Adaları ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 92’si Hristiyanlık dinine inanmaktadır. Geriye kalan %8’lik dilim ise İslamiyet ve yerel dinlere inanmaktadır.

Dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olan Solomon Adaları tropikal muson iklimine sahiptir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman Mayıs ve Kasım ayları arasıdır.

Solomon Adaları vize isteyen ülkeler arasındadır. Solomon Adaları ülkesine Türkiye’den direkt uçuş bulunmadığından dolayı aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here