Sungei Buloh Singapur
Sungei Buloh Singapur

Eğer metropolden, şehir merkezinden çıkmak istiyorsanız, Sungei Buloh sulak alan bölgesine gidebilirsiniz. Hint sakız ağaçlarıyla dolu ormanda yürüyüş yapabilirsiniz.

Burada sürüngenler, yengeçler, balıklar ve pek çok kuş çeşidi görebileceksiniz. Parkı yılın her zaman gezebilirsiniz. Parkta göçmen kuşları izleyip, eylül ve mart ayları arasında özellikle çulluk ve balıkçıl kuşları gözlemleyebilirsiniz.

Parkın pek çok müdavimi bulunmaktadır. Pek çok kişiye göre ise bu park doğal bir hayvanat bahçesidir. Etrafta dolaşan dev sürüngenler bile görebilirsiniz.

Yalnız parkın ulaşım sorunu vardır ve buraya gitmek biraz zordur. Fakat hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Kranji istasyonuna gidin ve SMRT 925 otobüsüne binin. 1 dolar karşılığında Kranji expresine binebilirsiniz. Her saat başı ekspress vardır. Park sabah 07:30’dan akşam saat 19:00’a kadar açıktır. Hafta içi ise ücretsizdir. Hafta sonu ise giriş ücreti sadece 1 dolardır. Raffles place istasyonundan gelenler ise yürüme mesafesinde parka ulaşabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz