gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Suudi Arabistan Nerededir? – Resmi adıyla Suudi Arabistan Krallığı Arap Yarımadasının büyük bir bölümünü kaplayan bir Arap ülkesidir. Suudi Arabistan Ortadoğu’nun yüzölçümü bakımından en büyük ülkesidir.

Suudi Arabistan Nerededir?

Suudi Arabistan ülkesinin doğusunda Bahreyn, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Basra Körfezi, batısında Kızıldeniz, güneyinde ise Yemen bulunmaktadır. Suudi Arabistan krallık sistemi ile yönetilmektedir. İslamın doğduğu yer olan Suudi Arabistan ülkesinin başkenti Riyad şehridir.

Bunları da Mutlaka Oku ;

  1. Riyad Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Suudi Arabistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  4. Suudi Arabistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Suudi Arabistan Nerede?

Suudi Arabistan ülkesinin en önemli şehirleri İslam inancına göre kutsal şehir olan Mekke ve Medine şehirleridir. Müslümanların Hac vazifesini gerçekleştirdiği Kâbe Mekke’de bulunmasından dolayı Suudi Arabistan dünyanın en önemli turizm merkezlerindendir. Suudi Arabistan’ın resmi dili Arapçadır.

Suudi Arabistan halkının yüzde 99’unu Müslümanlar oluşturmaktadır. Ülkenin para birimi Suudi Arabistan riyalidir. Ülke geneli çok sıcak ve kuraktır. Yüksek sıcaklıklardan dolayı ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman kış aylarıdır.

Suudi Arabistan Ülkesi vize isteyen ülkeler arasındadır. Suudi Arabistan ülkesine Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden her gün aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar bulunmaktadır.

Suudi Arabistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here