Tarihi Kayhan Çarşısı Nerede, Nasıl Gidilir?
Tarihi Kayhan Çarşısı Nerede, Nasıl Gidilir?

Osmanlı’dan günümüze 600 yıllık geçmişiyle hayranlık uyandıran Tarihi Kayhan Çarşısı, Marmara Bölgesinde yer alan önemli bir yerdir.

Sokaklarından köfte ve tereyağ kokuları yükselen meşhur Tarihi Kayhan Çarşısı, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir çarşıdır. Bu çarşı, Bursa’nın meşhur lezzet durağı olarak da bilinmektedir. Burası damağı şenlendiren lezzetleriyle gün boyunca yüzlerce kişi uğramaktadır.

Tarihi Kayhan Çarşısı, Bursa’nın simge lezzetlerinden “pideli köfte” merkezi olarak bilinmektedir. Kısaca burası lezzetli yemeklerin merkezidir. Bursa’ya gelen biri yemek için bu çarşıya mutlaka uğramalıdır. Bu çarşı, sadece yemekleri ile mi meşhur derseniz elbette hayır. Aynı zamanda burada birçok hediyelik eşya satan dükkan bulunur. Yine çok sayıda Demirci ve bıçakçıların bulunduğu dükkanlar bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu çarşıyı ziyaret edin.

Tarihi Kayhan Çarşısı Nerede, Nasıl Gidilir?

Tarihi Kayhan Çarşısı, Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Kayhan Mahallesi, Kayhan İnönü Caddesi üzerinde bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için kent merkezinden yürüyerek veya toplu taşıma araçları ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Yol tarifi için haritayı kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here