Tomara Şelalesi Nerede, Nasıl Gidilir & Giriş Ücreti

Gümüşhane ili, Şiran ilçe sınırında bulunan Tomara Şelalesi , tepe yamacından, kayaların arasından ve yer altından çıkarak, yere dikey olarak akmakta ve yatağını oluşturmaktadır.

Yaklaşık 25 metre yükseklikte dans edercesine akan şelale suyun oluşturmuş olduğu manzarayı görmelisiniz. Burada harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Bu Şelalenin en önemli özelliği kaynağından oluşmasıdır. Bu nedenle suyu buz gibidir. Şelale, Ormanlık bir alan içerisinde bulunur. Şelale çevresinde çok sayıda ağaç türü bulunmaktadır. İsmini de burada yetişen tek yıllık Tomara bitkisinden alır. Buraya yolunuz düşerse Sevdiklerinizle birlikte buraya gelip Şelalenin muhteşem görüntüsü, gizemli hikayeleri ve gür sesi ile huzur bulabilirsiniz.

Tomara Şelalesi  Nerede? 

Tomara Şelalesi, Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Seydibaba Köyünde bulunur. Şiran ilçesine 14 km uzaklıkta bulunur.

Tomara Şelalesi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için şahsi aracınızla Gümüşhane Merkez- Kelkit- Şiran-Seydibaba Köyü yolunu takip ederek şelaleye ulaşabilirsiniz. Sizi yol üzerinde şelaleye götürecek tabelalar da mevcuttur.

Tomara Şelalesi Giriş Ücreti

Gizli cennetin gür sesi olarak bilinen Tomara Şelalesi giriş ücreti alınmamaktadır. Fakat burada bulunan otopark ücretlidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here