Turasan Şarapçılık Nerede, Nasıl Gidilir & Fiyatları

Nevşehir ili, Ürgüp ilçe sınırında bulunan Turasan Şarapçılık, 1943 yıllında Hasan Turasan’ın çalışmaları ile başlanıp günümüze kadar çalışmalarına devam eden harika bir yerdir.

Nevşehir-Ürgüp denilince hepimizin aklına kapadokya Balon turu, peribacaları, Yeraltı şehirleri gelir. Fakat Ürgüp ve çevresinde yetişen üzümler ve bu üzümlerden harika şaraplar üretildiğini biliyor musunuz? Eminim çoğunuz biliyorsunuzdur. Çünkü burada üretilen şaraplar baya popülerdir. Duymayan da bizde duysun diyoruz. Burada gezip tozdunuz. Balon safhasını yaptınız. Yeraltı şehirlerinde tünelden tünele girdiniz. Baya yoruldunuz. Biraz dinlenip soluklanmak mı istiyorsunuz. Bu arada bir şeyler de içmek hakkınız değil mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim. İşte 500 dönümlük arsa yetişen üzümlerde yapılan şarapların üretildiği Turasan Şarapçılık’a gelmenizi tavsiye ederiz. Burada kaliteli ve uygun fiyatta harika şaraplarla gününüze renk katabilirsiniz. Ayrıca Gece Hayatı içinde vazgeçilmez bir yerdir.

Turasan Şarapçılık Nerede?

Turasan Şarapçılık, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı  Yunak Mahallesi, Tevfik Fikret Caddesi üzerinde bulunur.

Turasan Şarapçılık Nasıl Gidilir?

Nevşehir- Ürgüp bölgesini turlarla dolaşıyorsanız. zaten tur firmaları muhtemelen sizi buraya getirmeden geziyi bitirmez. Fakat şahsi aracınızla geliyorsanız navigasyon yardımıyla burayı çok rahat bulabilirsiniz. Yine tabelalar sayesinde de çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden buraya gelen servislerde bulunur. Bu servislerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Turasan Şarapçılık Fiyatları

Turasan Şarap fiyatları genelde 20-35 TL arasında değişmektedir. Ayrıca birçok ödül sahibi olan Seneler Şarabı 50-55 TL arasında alabilirsiniz. Şaraplar kaliteli olduğu kadar bir de fiyatları gayet uygundur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here