Uşak Kent Tarihi Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Uşak kent merkezinde bulunan Uşak Kent Tarihi Müzesi, 1 Eylül 2013 tarihinde Uşak Belediyesi tarafında hizmette açılmıştır.

Bilindiği üzere Uşak ili, Birçok alanda ilklere sahiptir. Türkiye’de elektriğin ilk kez kullanıldığı, ilk şeker fabrikasının kurulduğu, İlk halı müzesinin açıldığı vb.. birçok alanda öne çıkmayı başarmaktadır. Uşak Kent Tarihi Müze binası da önemli bir tarihi bulunmaktadır.  ilk kez kullanılan elektrik, bu binada üretilmiş ve dağıtılmıştır. Bu nedenle bina tarihi bir bina olup önemli bir yere sahiptir. Sonraki tarihlerde kullanılmayan bina 2013 yıllında Uşak ilimizde unutulmaya yüz tutmuş eşyalar, gelenek- Görenekleri ve Uşak ilimize ait değerlerin sergilendiği bir müzeye dönüştürülmüştür. Müze de daha çok yöre halkın bağışta bulunduğu eşyalar sergilenmektedir. Uşak ilimizin tarihini, Kültürünü, Gelenek ve göreneklerini daha yakında görüp tanımak istiyorsanız burayı mutlaka ziyaret edin.

Uşak Kent Tarihi Müzesi Nerede?

Uşak Kent Tarihi Müzesi, Uşak’ın merkezine bağlı İslice Mahallesi, Fabrikalar Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Diğer bir deyişle Eski Tek Binasında bulunur.

Uşak Kent Tarihi Müzesi Nasıl Gidilir?

Uşak Kent Tarihi Müzesi’ne ulaşmak için Uşak Belediyesi Ana Hizmet Binasına yaklaşık 200 metre ileride bulunur. Buraya yaya olarak ulaşabilirsiniz. Şehir dışında gelen ziyaretçiler ise stadyum kavşağından sonra yönlendirme tabelaları bulunmaktadır. Bu tabelaları takip ederek buraya ulaşabilirsiniz.

Uşak Kent Tarihi Müzesi Ziyaret Saatleri

Uşak Kent Tarihi Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü 08:30-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Uşak Kent Tarihi Müzesi Giriş Ücreti

Uşak Kent Tarihi Müzesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here