Van İskele Nerede

Van’ın Tuşba ilçesinde bulunan iskele gezilecek yerler listesinde bulunması gereken doğa güzelliklerine sahip bir yer. Merkez de  Hz Ömer Camiinin önünde kalkan iskele dolmuşları ve otobüsleri (1.5 tl )  ile 20 dakikada iskeleye varabilirsiniz.

Van İskele
Van İskele

İskeleye vardığınız da klasik bir iskele görüntüsü verse de karşısındaki kale görüntüsü ile farklı bir güzellik kazanmıştır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında sürekli ziyaretçi akınına uğrayan iskele; gezmek ve eğlenmek için ideal bir yer. İskelede güzel bir  Van kahvaltısı ardında iskele boyu yapılan yürüyüş ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Van Gölünün kıyıya vuran dalgaları ve esintisi ile teknede inci kefali ile yapılan balık ekmeğin tadına bakmalısınız. Semaver çayı ile iskelede olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Van İskele Nerede
Van İskele Nerede

İskele de çok sayıda resturant ve cafe bulunmaktadır. Hemen yanında bulunan çocuk parkının da içinde bulunduğu piknik alanında ailecek piknik yapabilirsiniz. Lunapark da adrenalin dolu anlar yaşamak isterseniz bu da mümkün. Özellikle dönme dolapta Van gölünün muhteşem görüntüsünü görmenizi tavsiye ederim.  Sahil de bulunan yunusları ya da deniz bisikletlerini  15 liraya kiralayarak gölde gezinmenin tadına varabilirsiniz. Dilerseniz müzik eşliğinde tekne turu da yapabilirsiniz. Gün batımında Van gölünün eşsiz manzarası ile güneşin batışını izleme keyfine varıp en güzel fotoğrafları çekip anı ölümsüzleştirebilirsiniz. İskelenin yanında sahil yolu  çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmalar tamamlandıktan sonra şüphesiz sahil yolu; iskelenin güzelliğine güzellik katacaktır.

Van İskele Nasıl Gidilir
Van İskele Nasıl Gidilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here