gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Vientiane Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Vientiane Laos ülkesinin başkenti ve en büyük şehridir. Vientiane kenti Tayland sınırında Mekong Nehri kıyısında yer almaktadır.

Vientiane Nerede

Laoca dilinde “ay şehri” anlamına gelen Vientiane isminin anlamına uygun şekilde mistik ve otantik bir atmosfere sahiptir. Bir Fransız kolonisi olan Vientiane kentinde Fransız mimari özelliklerini taşıyan nostaljik birçok yapı bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Vientiane Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Laos Nerede?
  3. Laos’da Gezilecek 10 Yer
  4. Laos’un Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Laos Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Vientiane kentinde bulunan gezilecek yerler şunlardır: kentin en eski tapınaklarından biri olan 1565 yılında inşa edilen Haw Phra Kaew Tapınağı, şehir merkezinden 7 kilometre uzaklıkta bulunan işsiz kadınlara kumaş boyama, örgü, dikiş ve tasarım gibi mesleki beceriler kazandıran Houey Hong Kadın Mesleki Eğitim Merkezi, Laos ülkesinin en önemli ibadet merkezi olan ülkenin ve Budizm’in sembolü olarak kabul edilen Pha That Luang Tapınağı, Laos’un Fransız Kolonisi altında kurtularak bağımsızlığını ilan etmesi onuruna inşa edilen Patuxai, Lao Ulusal Müzesi, 16. yüzyılda inşa edilen Wat Ong Teu Mahawihan Tapınağı, Wat Si Saket Tapınağı,  Kent merkezinin 24 kilometre güneydoğusunda Mekong Nehri kıyısında bulunan Buddha Parkı. Vientiane nemli tropikal iklime sahiptir.

Şehri ziyaret etmek için en ideal zaman Kasım ve Mart ayları arasıdır. Vientiane kentine Türkiye’den direkt uçuş bulunmadığından kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here