gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Wellington Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Wellington Yeni Zelanda ülkesinin başkentidir. 386 bin kişilik bir nüfusa sahip olan Wellington Yeni Zelanda ülkesinin en kalabalık ikinci şehridir.

Wellington Nerede

Aynı zamanda Okyanusya Kıt’asındaki en kalabalık başkenttir. Wellington Yeni Zelanda ülkesini oluşturan adalardan Kuzey Adasının güneybatı ucunda Cook Boğazı ve Rimutaka Sıradağı arasında yer almaktadır.

Göz at ;

  1. Wellington Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Yeni Zelanda’da Gezilecek 10 Yer
  3. Yeni Zelanda Nerede?
  4. Yeni Zelanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  5. Ağaçlardan yapılmış bir kilise / Yeni Zelanda
  6. Yeni Zelanda’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri

Dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden 12. sırada yer alan Wellington muhteşem güzellikteki doğası, yüksek yaşam standartları, sayısız kültür ve sanat aktiviteleri ve birbirinden güzel tarihi yapıları ile Okyanusya kıtasının en güzel ve büyüleyici kentlerinden biridir. Wellington kentinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Yeni Zelanda ülkesinin en prestijli ve en önemli müzelerinden biri olan Te Papa Tongardwa Müzesi, dünyanın tamamen korunmuş ilk kentsel eko sistemi olan Karori Vahşi Yaşamı Koruma Alanı, kentin popüler turistik yerlerinden biri olan Parlamento Binası, Thé Times UK tarafından dünyanın en iyi 50 müzesinden biri seçilen Wellington Müzesi, ulusal gözlem evi olan Carter Gözlem Evi, Wellington Hayvanat Bahçesi, Matiu Adası, Wellington Şehir Galerisi ve Füniküler Müzesi. Soğuk ve ılıman bir iklime sahip olan Wellington kentini ziyaret etmek için en uygun dönem yaz mevsiminin yaşandığı aralık ve şubat ayları arasıdır.

Wellington’a Türkiye’den direkt uçuş bulunmadığından dolayı kente aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz