Balıkesir-Saraylar Açık Hava Mermer Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Balıkesir ili, Marmara ilçe sınırında bulunan Açık Hava Mermer Müzesi, gezilip görülmeye değer tarihi bir yerdir.

Balıkesir Açık Hava Mermer Müzesi

Türkiye’nin en fazla mermer rezervine sahip bölgelerden biri olan Marmara Adasındaki sahil kenarına konulan mermer heykelleri görülmeye değerdir. Yaklaşık 8 bin yıldır mermer üretiminin yapıldığı adada bulunan heykeller açık hava müzesini andırmaktadır. Buraya yolunuz düşerse bu harika müzeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Açık Hava Mermer Müzesi Nerede?

Açık Hava Mermer Müzesi, Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı  Saraylar Beldesi’nde bulunur.

Açık Hava Mermer Müzesi Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için ilk önce Marmara ilçesine ulaşmak gerekir. Balıkesir’in en büyük adası, Türkiye’nin ise ikinci büyük adası olan Marmara Adası; Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Türkiye’nin 4 ada ilçesinden biri olan Marmara Adası; Balıkesir’in tek ada ilçesidir. Balıkesir il merkezine yaklaşık 148 km uzaklıktadır.  Marmara ilçesi ada olmasından dolayı ulaşımı deniz üzerinde sağlanmaktadır. Erdek ile Marmara arası her gün düzenli olarak feribot ve gemi seferleri yapılmaktadır. İstanbul’dan Marmara’ya deniz otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Tekirdağ’da gemi ve motor ile ulaşım sağlanmaktadır.

Açık Hava Mermer Müzesi Ziyaret Saatleri

Açık Hava Mermer Müzesi, Pazartesi günü dışında haftanın her günü 08:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Yaz aylarında 19:00’a kadar açık kalmaktadır.

Açık Hava Mermer Müzesi Giriş Ücreti

Açık Hava Mermer Müzesi Girişi Ücretsizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here