Denizli Ağlayan Kaya Yeşildere Şelalesi Hocanın Yeri Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti & Ne Yenir

Denizli ili, Çal ilçe sınırında bulunan Ağlayan Kaya Yeşildere Şelalesi Hocanın Yeri, 55 metre yükseklikten adeta dans edercesine dökülüp ve döküldüğü yerde enfes bir görüntü oluşturuyor.

Denizli Ağlayan Kaya Yeşildere Şelalesi Hocanın Yeri

Yeşillikler içinde kar beyazlığında akan suyu ile büyüleyici bir güzellik oluşturan Yeşildere Şelalesi görülmesi gereken yerlerdendir. Yeşildere Şelalesinin çevresi ağaçlar ile kaplı ilkbahar ve yaz aylarında rengarenk çiçeklerin açması ile doğa harikası bir güzellik oluşturmaktadır. Ayrıca şelalenin çevresinde alabalık tesisleri bulunmaktadır. Şelalenin serin havasında muhteşem manzarasına karşı oturup keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca buraya Ağlayan Kaya denilmesinin sebebi ise bölgede bulunan Yeşildere Şelalesinin ağlayan bir kayayı andıran harika bir görüntüyü ortaya çıkmasındadır. Sırf bu görüntüyü görmek için ülkenin çeşitli yerlerinde çok sayıda kişi buraya akın eder. Özellikle bahar aylarında coşan şelale suyu harika görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Burada yaklaşık 30 yıl önce Hocanın yeri diye bir tesis açılmış. Burada şelale eşliğinde oturup balıkların harika tadına bakabilirsiniz. Bölgede tek olup gelen ziyaretçileri memnun bir şekilde ayrılmasına vesile olmaktadır.

Yeşildere Şelalesi Nerede?

Yeşildere Şelalesi, Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Sakızcılar Köyünde bulunur. Denizli il merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta bulunur.

Yeşildere Şelalesi Nasıl Gidilir?

Buraya Pamukkale üzerinde veya Çal ilçesi üzerinde ulaşabilirsiniz. Minibüsler burada geçmektedir. Ya da şahsi aracınızla Korucuk- Irlıganlı –Güzelpınar  güzergahını takip ederek buraya ulaşabilirsiniz.

Yeşildere Şelalesi Giriş Ücreti

Yeşildere Şelalesi Girişi Ücretsizdir.

Yeşildere Şelalesi Ne Yenir?

Burada Hoca’nın yeri adında harika bir tesis bulunur. Bu tesiste balık yiyebilirsiniz. Ayrıca balık yemeyenler için ise Köfte ve ızgara çeşitleri bulunur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here