Güzelyurt Manastır Vadisi Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Aksaray ili, Güzelyurt ilçe sınırında bulunan Manastır Vadisi, 4-5 km uzunluğunda tarihi ve doğal güzelliği yaşatan bir vadidir.

Güzelyurt Manastır Vadisi

Aksaray ilimize yaklaşık 50 km uzaklığında bulunan bu vadi, Gezilip görülmeye değer bir yerdir. Burada dönemin özelliklerini yansıtan 28 tane kaya oyma kilisesi ve yer altı şehri bulunmaktadır. Vadi Boyunca; Sivişli Kilise, Büyük Kilise Camii, Papaz Evi, Kalburlu Kilise, Kömürlü Kilise gibi birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Buraya yolunuz düşerse kesinlikle uğrayıp Küçük Bir Ihlara konumunda bulunan Vadiyi ziyaret etmelisiniz. Ziyaretiniz yaklaşık 2-2,5 saat gibi bir zaman alacaktır. Fakat hayatınız boyunca unutamayacağınız bir anı ve tarihi bir haz olarak sizinle kalacaktır.

Aksaray Manastır Vadisi Nerede?

Aksaray Manastır Vadisi, Aksaray’ın Güzelyurt ilçe merkezinde bulunmaktadır. Aksaray kent merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunur.

Aksaray Manastır Vadisi Nasıl Gidilir?

Aksaray kent merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunan tarihi ve doğal güzelliği ön plana çıkan vadiye ulaşmak oldukça rahattır. Aksaray Merkezden kalkan otobüslerle buraya ulaşabileceğiniz gibi şahsi aracınızla tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz.

Aksaray Manastır Vadisi Ziyaret Saatleri

Aksaray Manastır Vadisi ziyaret saatleri şöyledir.

  • Nisan – Ekim yaz ziyaret saatleri: 08.00-19.00
  • Kasım – Mart kış ziyaret saatleri : 08.00-17.00
Aksaray Manastır Vadisi Giriş Ücreti

Aksaray Manastır Vadisi giriş ücreti 5 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here