Arhavi

Arhavi Artvin’e bağlı bir ilçedir. Arhavi ilçesi Artvin il merkezine 86 km uzaklıkta yer almaktadır.

Arhavi İlçesi

Arhavi Karadeniz kıyısında yer alan şirin bir ilçedir. Doğal bir güzelliğe sahip Arhavi ilçesi görülmesi gereken yerlerdendir. Arhavi ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Ortacalar Merkez Camii

Arhavi ilçesine bağlı Ortacalar Köyünde yer almaktadır. Karadeniz’in yemyeşil doğası içinde yer alan Ortacalar Merkez Camii; 1757 yılında inşa edilmiştir. Caminin minaresi 1955 yılında eklenmiştir. Caminin ince işlemelere sahip ahşap tavanı ve minberi dikkat çekmektedir. Ortacalar Merkez Camisi günümüzde ibadete açıktır.

Ortacalar Çifte Kemer Köprüsü

Arhavi ilçesine bağlı Ortacalar Köyü yakınında yer almaktadır. Birbirine dik gelecek şekilde planlanan iki köprüden oluşmaktadır. İki köprü de tek gözden oluşmaktadır. Tam olarak ne zaman kim tarafından yapıldığı tam olarak da bilinmese de 250 yıllık bir geçmişe sahiptir. Harika bir estetiğe sahip Çifte Kemer Köprüsü görülmesi gereken yerlerdendir.

Arhavi Çifte Köprü

Mençuna Şelalesi

Arhavi ilçesinde yer alan Mençuna Şelalesi Artvin ilinin en güzel yerlerindendir. 100 metre yüksekliğinde düşen Mençuna Şelalesi Karadeniz bölgesinin en yüksek ve en büyük şelalesidir. Şelalenin döküldüğü yerde bir göl oluşturmaktadır. Bu gölde kırmızı alabalık yaşamaktadır. Şelalenin muhteşem manzarasına karşı oturup piknik yapabilir ya da gölde yüzebilirsiniz.

Arhavi Mençuna Şelalesi
Arhavi Festivali
Arhavi Hangi Şehirde
Arhavi Haritası
Arhavi Liman
Arhavi Nasıl Gidilir
Arhavi Nerede
Arhavi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here