Avşa Adası Nerede, Nasıl Gidilir

Marmara Denizi’nde Balıkesir ilinde yer alan Avşa Adası en önemli turizm merkezlerindendir. Avşa Adası’nın en dikkat çeken yerleri Çınar koyu ve Altınkum Plajıdır.

Avşa Adası

Marmara’nın en iyi turizm ve eğlence yerlerinden olan Avşa Adası’nda her yıl geleneksel olarak ağustos ayında Avşa Festivali düzenlenmektedir Adada her kesime hitap edecek eğlence yerleri bulunmaktadır. Avşa Adası dalış, su kayağı ve snorling gibi deniz sporlarına elverişli olduğu gibi aynı zamanda olta balıkçılığı için de oldukça uygundur.

Avşa Adası Nerede

Avşa Adası Balıkesir ilinde yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Avşa Adası’na İstanbul’dan Bostancı ve Yenikapı’dan her gün sefer yapan deniz otobüsleri ile ulaşabilirsiniz Ayrıca pazartesi, perşembe, cuma ve cumartesi günleri Sarayburnu’ndan kalkan Mavi Marmara Gemisi ile de adaya ulaşabilirsiniz.

Avşa Otelleri ve Avşa Otel Fiyatları hakkında ayrıntı bilgi öğrenmek için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Avşa Otelleri ve Avşa Otel Fiyatları

2 YORUMLAR

  1. Avşa Adası tatilimiz bu yılda harika idi Altınkum koyunda çok güzel zaman geçirdik. Önümüzdeki yılda yine aynı günleri iple çekiyor olacağız

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here