PAYLAŞ
Avusturya Nerede
Avusturya Nerede

Avusturya Nerede? – Avusturya Alp Dağları eteklerinde yer alan ve denize kıyısı olmayan bir Orta Avrupa ülkesidir. Avusturya Ülkesinin Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, İtalya, Macaristan, Lihtenştayn, Slovakya ve Slovenya ülkeleri ile sınır komşuluğu bulunmaktadır.

Avusturya’nın yaklaşık 8 buçuk milyon nüfusu bulunmaktadır. Ülkenin resmi dili Almancadır. Ülkenin başkenti ise Viyana’dır. Viyana şehri Ülkenin doğusunda ve Tuna nehri kıyısında yer almaktadır. Viyana şehri dünyanın en yaşanılası şehirleri arasında en üst sıralarda bulunmaktadır. Yaklaşık 83.858 kilometre karelik bir alana sahip olan Avusturya’nın topraklarının yarıya yakını ormanlık alandır. Bundan dolayı ülke Avrupa’nın en büyük ormanlık alana sahip ülkesi olma özelliğine sahiptir.

Avusturya ülkesinde dünyanın en eski hayvanat bahçesi olan Viyana hayvanat bahçesi, dünyanın en büyük buzdan Mağarası, 380 metre yüksekliğe sahip olan Krimdml şelaleleri gibi doğal güzelliğe sahip birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Avustralya ülkesine Türkiye’den uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here