gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Viyana Gece Hayatı ve Gece Eğlencesi genelde Bar, Pub, Gece Kulübü, Restoran ve cıvıl cıvıl Sokaklarda geçer. Bu mekanlarda eğlence sabah saatlerine kadar devam eder.

Göz at;

 1. Viyana Gezilecek Yerler
 2. Viyana’da En İyi 10 Turist Aktivitesi
 3. Viyana Gece Hayatı
 4. Viyana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 5. Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Avusturya’nın Başkenti, şehirleri ve Bölgeleri
 7. Avusturya Nerede?
 8. Avusturya’da Gezilecek 10 Yer
 9. Avusturya’nın En Güzel 11 Oteli
 10. Dünya’nın En Güzel Göl Köyü: Hallstatt
 11. Schönbrunn Sarayı
 12. Hofburg İmparatorluk Sarayı
 13. Salzburg Kalesi
 14. Viyana Belediye Binası
 15. Aziz Stefan Katedrali
 16. Belvedere Sarayı
 17. Aziz Peter Kilisesi
 18. Stephansplatz
 19. Avusturya Milli Kütüphanesi

Bilindiği üzere Viyana Avusturya’nın başkenti ve aynı zamanda 1,7 milyon nüfusu ile ülkenin en büyük şehridir. Buraya yıl boyunca çok sayıda turist ziyarete gelmektedir. Buraya gelen turistler gün boyunca şehrin tarihi yapıları ve doğal güzelliklerini gezerler gece başlayınca sokaklar ve mekanlar cıvıl cıvıl parlamaktadır. Burada çok sayıda gece mekanı bulunur.

Gece 00:30’a kadar metro bulunurken sabah saatlerine kadar şehir içi otobüsleri bulunmaktadır. Ulaşım yönünde pek sıkıntı çekmezsiniz. Viyana şehri Klasik müziğin başkenti olarak bilinmektedir. Klasik müzik dışında birçok tarzda müzik bulunmaktadır. Kısaca Müzik şehri olarak bilinir desek daha doğru olur. Şimdi şehirde bulunan bazı gece mekanlarına bakalım. Bu mekanlarda ilginç bir anınız olursa yorum kısımında bizimle paylaşın.

Viyana Eğlence Hayatı

Viyana eğlence hayatı daha çok Gürtel Bölgesinde toplanmıştır. Burada çok sayıda eğlence mekanı bulunur. Bu mekanlara gidip sabaha kadar gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Bu şehirde gece hayatı baya parlak ve renkli geçmektedir.

VİYANA GECE HAYATI VE GECE KULÜPLERİ

Viyana’ya geldiğiniz zaman takılabileceğiniz gece kulüpleri listesini aşağıda verelim. Kafanıza uyan varsa gidebilirsiniz. Bizim önerebileceklerimiz aşağıdaki mekanlardır.

B72

Şehrin en bilindik gece kulübüdür. Bu şehre giden herkesin ilaki bir defa uğradığı mekandır. Şehre gittiğinizde gece kulübü sorarsanız ilk burasını  gösterirler. Harika bir mekandır. Girişi ücretlidir.

Adres: Hernalser Gürtel 72-73, 1080 Wien, Avusturya
Telefon: +43 1 4092128

Prater Dome

Bu mekan Avusturya’nın en büyük gece kulübüdür. Kulübe giderseniz lazer şovları ve dansçı kızlarla harika bir gece yaşayabilirsiniz. Fiyat konusunda biraz tuzludur.

Adres: Riesenradplatz 7, 1020 Wien, Avusturya
Telefon: +43 1 90811920

Mosaique

Postgasse bölgesinde bulunur. Bu mekan daha çok gençler tarafında tercih edilir. Öğrenci mekanıdır desek yanlış olmaz. Bu mekan her gün tıklım tıklım dolmaktadır. Özellikle Cuma geceleri  reggae geceleri ile ünlüdür.

Adres: Brick 5, Fünfhausgasse 5 1150 Viyana
Telefon: +43 650 3901892

U4

Daha çok gençlerin takıldığı bu mekan Caz müziğin mekanıdır. Caz müziği sevenlerin akın ettiği bu mekan fiyat konusunda da uygundur.

Adres: Schönbrunner Str. 222-228, 1120 Wien, Avusturya
Telefon: +43 1 81711920

Loop

Şehrin en lüks gece kulüplerinden biridir. Buraya daha çok elit kesim takılır. Fiyatlar cep yakıyor öyle diyelim. Paranız varsa buraya gidip harika bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Stadtbahnbogen 26/27 1080 Viyana Avusturya

Queen Club

Şehirde bulunan harika mekanlarından biridir. Buraya gidip sabaha kadar eğlenebileceğiniz bu mekanda nakit paranız olmasa kart ile geçirebilirsiniz.

Adres: Hernalser Gürtel 34, 1090 Wien, Avusturya

Titanic Club

Theobald St.bölgesinde bulunur. Bu mekana daha çok yabancı kişiler gelir. Sabah saatlerine kadar dan edebileceğiniz bir dan kulübüdür. Girişi ücretsizdir.

Adres: Theobaldgasse 11, 1060 Wien, Avusturya

Rockhaus Club

Adlbert St.bölgesinde bulunur. Şehrin en gösterişli ve en büyük mekanlarından biridir. Her gece harika partiler düzenlenmektedir. Buraya gelirseniz harika bir gece yaşarsınız.

Adres: Adalbert-Stifter-Strasse 73 Wien, Avusturya

Viyana Barlar

Jazzland

Bu mekana gelip harika Canlı Jazz performansları eşliğinde sabah saatlerine kadar eğlenebilirsiniz.

Adres: Franz-Josefs-Kai 29, 1010 Wien, Avusturya
Telefon: +43 1 5332575

American Loos Bar

Viyana şehrinde bulunan en nezih mekanlarından biridir. Ortam gayet güzel. Müzikler kaliteli ve lezzetli ve sıra dışı kokteylleri ile gecenize renk katabilirsiniz.

Adres: Kaerntner Durchgang 10 | 1010 ViennaAvusturya
Telefon: +43 1 5123283

Hard Rock Cafe Viyana

Birçok şehirde bulunan bu cafe Viyana şehrinde gözdesi olmayı başarmıştır. Geleneksel içkiler içip Rock müzik eşliğinde gecenize renk katabilirsiniz.

Adres: Rotenturmstraße 25, 1010 Wien, Avusturya
Telefon: +43 1 5350403
Bunlar dışında Viyana gece hayatı ve gece eğlencesi denilince akla opera, tiyatro, müzik dinletisi gelir. Özellikle şehirde çok sayıda müzik dinletisi ve opera gösterileri yapılmaktadır. Buraya gelirseniz müzik dinletisi ve opera gösterilerine mutlaka katılın. Sorularınız olursa sayfada sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here