gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Viyana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Viyana Avusturya ülkesinin başkentidir. Avusturya’nın yüz ölçümü bakımından en büyük şehri olan Viyana aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir.

Viyana Nerede?

Köklü bir geçmişe sahip olan Viyana kültürel, siyasi ve sanat merkezi açısından oldukça önemli bir şehirdir. Orta Avrupa’da bulunan Viyana ülkenin en önemli turizm şehirlerinden biridir.

Viyana Gece Hayatı

Avrupa ülkeleri içinde en gelişmiş şehirler arasında yer alan Viyana kenti Orta Avrupa’da Avustralya’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Viyana’nın ortasında Tuna nehri geçmektedir. Tipik karasal iklime sahip olan Viyana kentini ziyaret etmek için en ideal zaman Mayıs ve ekim ayları arasıdır.

Viyana’da En İyi 10 Turist Aktivitesi

Avrupa’da romantizm denince akla ilk gelen şehirlerden biri olan Viyana kafeleri, parkları, müzeleri ve tarihi yapıları ile her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır.

Viyana Gezilecek Yerler

Viyana şehrinde gezilecek başlıca yerler; filmlere sahne olmuş dünyaca ünlü eğlence parkı olan Prater Parkı, 12. Yüzyıldan kalma bir yapı olan şehrin meydanında yer alan St. Stephen Katedrali, 13. Yüzyılda inşa edilmiş olan ve günümüzde oldukça iyi durumda bulunan Hofburg imparatorluk Sarayıdır. Viyana kentinde uluslararası hava limanı bulunmaktadır. Türkiye’den Viyana’ya Ankara İstanbul, İzmir ve Antalya çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here