gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Viyana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Viyana Avusturya ülkesinin başkentidir. Avusturya’nın yüz ölçümü bakımından en büyük şehri olan Viyana aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir.

Viyana Nerededir?

Köklü bir geçmişe sahip olan Viyana kültürel, siyasi ve sanat merkezi açısından oldukça önemli bir şehirdir. Orta Avrupa’da bulunan Viyana ülkenin en önemli turizm şehirlerinden biridir.

Göz at;

 1. Viyana Gezilecek Yerler
 2. Viyana’da En İyi 10 Turist Aktivitesi
 3. Viyana Gece Hayatı
 4. Viyana Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 5. Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Avusturya’nın Başkenti, şehirleri ve Bölgeleri
 7. Avusturya Nerede?
 8. Avusturya’da Gezilecek 10 Yer
 9. Avusturya’nın En Güzel 11 Oteli
 10. Dünya’nın En Güzel Göl Köyü: Hallstatt
 11. Schönbrunn Sarayı
 12. Hofburg İmparatorluk Sarayı
 13. Salzburg Kalesi
 14. Viyana Belediye Binası
 15. Aziz Stefan Katedrali
 16. Belvedere Sarayı
 17. Aziz Peter Kilisesi
 18. Stephansplatz
 19. Avusturya Milli Kütüphanesi

Avrupa ülkeleri içinde en gelişmiş şehirler arasında yer alan Viyana kenti Orta Avrupa’da Avustralya’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Viyana’nın ortasında Tuna nehri geçmektedir. Tipik karasal iklime sahip olan Viyana kentini ziyaret etmek için en ideal zaman Mayıs ve ekim ayları arasıdır.

Avrupa’da romantizm denince akla ilk gelen şehirlerden biri olan Viyana kafeleri, parkları, müzeleri ve tarihi yapıları ile her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlamaktadır.

Viyana şehrinde gezilecek başlıca yerler; filmlere sahne olmuş dünyaca ünlü eğlence parkı olan Prater Parkı, 12. Yüzyıldan kalma bir yapı olan şehrin meydanında yer alan St. Stephen Katedrali, 13. Yüzyılda inşa edilmiş olan ve günümüzde oldukça iyi durumda bulunan Hofburg imparatorluk Sarayıdır.

Viyana kentinde uluslararası hava limanı bulunmaktadır. Türkiye’den Viyana’ya Ankara İstanbul, İzmir ve Antalya çıkışlı direkt uçuşlar bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz