Ayvat Bendi Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?
Ayvat Bendi Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Eyüp ilçesinde bulunan Ayvat Bendi Milli Parkı hakkındaki izlenim ve gözlemlerimizi aktarmaya çalışacağız. Bunun dışında Ayvat Bendi Milli Parkı Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Kağıthane Deresi’nin kollarından olan Ayvat Deresi üzerinde bulunan Ayvat Bendi Milli Parkı, muhteşem manzarası ve doğal güzellikleriyle gezilip görülmeye değer bir yerdir. Buraya yıl boyunca çok sayıda ziyaretçi akın eder. Buraya gelen ziyaretçiler sevdikleriyle birlikte piknik ve yürüyüş yapabilir, bol bol fotoğraf çekebilir veya bisikletle Belgrad Ormanları içinde tur atabilir.

Özetle İstanbul trafiğinden uzaklaşıp huzurlu ve hoş vakit geçirmek istiyorsanız mutlaka sevdiklerinizle birlikte buraya gelmelisiniz. Temiz havası ve huzur verici ortamıyla sevdiklerine harika bir gün yaşatabilir.

Ayvat Bendi Milli Parkı Nerede?

Ayvat Bendi Milli Parkı, İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı Kemerburgaz beldesinde bulunur. Belgrad Ormanlarına oldukça yakın bir konumda bulunur.

Ayvat Bendi Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birden fazla seçenek bulunmaktadır. Şimdi bu seçenekleri tek tek ele almak istiyorum. Şöyle ki;

Toplu taşıma ile Ulaşım: Levent Büyükdere Caddesi üzerinden kalkan ’42M’ otobüs hattı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro ile gidecek olanlar için ise Yenikapı – Hacıosman metro hattını kullanarak Hacıosman’da inip ’42 HM’  otobüs hattı ile buraya ulaşabilirsiniz.

Şahsi Aracınızla Ulaşım: Buraya şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya gelecekseniz şahsi aracınızla veya kiralayacağınız bir araçla gelmelisiniz. Yoksa diğer şekilde biraz zor olmaktadır.

Ayvat Bendi Milli Parkı Giriş Ücretleri

Ayvat Milli Parkı, önemli bir mesire yeri olup yıl boyunca çok sayıda kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Buraya giriş ücretlidir. Bu ücretler yıllara göre değişse de ortalama olarak şu şekildedir.

  • Kişi Başı 4 TL
  • İndirimli kişi başı 2 TL
  • Bisiklet 4 TL
  • Motosiklet 8 TL
  • Otomobil 12 TL
  • Minibüs 35 TL
  • Midibüs 60 TL
  • Otobüs 110 TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here