Beyağaç

Beyağaç  Denizli iline bağlı bir ilçedir. Beyağaç ilçesi Denizli il merkezine 94 km uzaklıkta yer almaktadır. Beyağaç ilçesi tarihi kalıntılarından ziyade yeşilliği ve tabiat güzelliği ile ön plana çıkan bir ilçedir. Beyağaç ilçesinde gezilecek yerler şunlardır:

Topuklu Yaylası: Beyağaç ilçe merkezine 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Günübirlik piknik ve çadırlı kamp için uygun olan Topuklu Yaylası ağaçlar ile kaplı yeşil tabiatı, temiz havası ve soğuk içme suları ile en çok tercih edilen mesire yerlerindendir. Yüksek bir yerde olan Topuklu Yaylası muhteşem Gökova Körfezi ve gün batımı manzarası ile dikkat çekmektedir. Güneş enerjisi ile aydınlatılan Topuklu Yaylasında yer alan tesislerde de güneş enerjisi kullanılmaktadır. Topuklu Yaylasında restoran, fırın, konaklama yerleri, alabalık tesisleri ve çeşmeler bulunmaktadır. Yeşil tabiata sahip Topuklu Yaylası yapılan çalışmalar ile doğanın içinde yer alan modern bir tatil yerine dönüştürülmüştür. Her yıl haziran ayında Topuklu Yaylasında çeşitli şenlikler düzenlenmektedir. Topuklu Yaylasının temiz havasında kısa süreli kamp ya da uzun süreli tatil yapabilirsiniz. Ayrıca yaylada düzenlenen şenliklere katılıp keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Kartal Gölü: Beyağaç ilçe merkezine 23 km uzaklıkta yer alan Sandraz Dağının zirvesinde bulunan bir krater gölüdür. Milli park ilan edilerek koruma altına alınan Kartal Gölü aynı zamanda doğal sit alanı olarak da inşa edilmiştir.Kartal Gölü çevresinde ülkemizin en yaşlı ormanı olan ve içinde 850-1300 yıl arasında yaşlara sahip olan ağaçları barındıran Karaçam Ormanı bulunmaktadır. Anıt orman ile muhteşem bir güzellik oluşturan Kartal Gölünün çevresi çadırlı kamp yeri ve piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Yeşil ile mavinin uyum içinde olduğu bu yerde piknik ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Ayrıca her yıl ağustos ayının son Perşembe günü burada Eren Şenlikleri yapılmaktadır.

Eşen Göleti: Beyağaç ilçe merkezine 8 km uzaklıkta yer alan bir baraj gölüdür. Ormaniçi dinlenme yeri olan Eşen Göleti çeşitli su sporları için uygun bir gölettir. Kızılçam ormanları ile kaplı Eşen Göleti yeşil ile mavinin uyumu ile doğal bir güzellik oluşturmaktadır. Eşen Göleti çevresinde bulunan yeşil alanda piknik yapabilir ve gölde olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

Beyağaç Hangi Şehirde
Beyağaç Haritası
Beyağaç Nerede
Beyağaç Topuklu Yaylası
Beyağaç

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here