Cemal At Çiftliği(Cemal Ranch ) Nerede, Nasıl Gidilir?
Cemal At Çiftliği(Cemal Ranch ) Nerede, Nasıl Gidilir?

Nevşehir ili, Ürgüp ilçe sınırında bulunan Cemal Ranch veya diğer ismiyle Cemal Çiftliği At Binme Merkezi olarak bilinen bu alan ile ilgili izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Bunun yanında Cemal Ranch Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Kapadokya’nın kalbindeki Ortahisar köyünün merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan Cemal Ranch, bir aile işletmesi olup burada bulunan atlara binip Kapadokya ve çevresini turlayabilirsiniz. Oldukça güvenilir bir yer olup yıl boyunca çok sayıda kişi tarafında ziyaret edilmektedir.

Önce buraya gelip biraz dinlenip çay içiyorsunuz. Daha sonra durumunuza göre ata biniyorsunuz. Diyelim ki ilk defa mı bineceksiniz. Bunun için bir eğitmen eşliğinde binip çevreyi turlayabiliyorsunuz. Buradaki turlar saatlik veya günlük olabilir. Tur sonucunda gelip tekrar dinlenip bir şeyler yeyip içebilirsiniz. Bana göre ölmeden önce mutlaka yapılması gereken etkinliklerden biridir. Kapadokya’yı daha renkli görmek için bu tura mutlaka katılmalısınız.

Cemal Ranch Nerede, Nasıl Gidilir?

Cemal Ranch veya diğer ismiyle Cemal Çiftliği At Binme Merkezi, Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Köyünde bulunur. Ortahisar köy merkezine yaklaşık 5 dakika uzaklıkta bulunur. Göreme’ye 4 km, Ürgüp ilçesine 7 km ve Kayseri Havalimanı’na 45 dk uzaklıkta bulunur.

Buraya ulaşmak için Nevşehir merkezden veya Ürgüp ilçesinden kalkan Ortahisar servisleriyle Ortahisar gelin. Buradan çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Fiyat, Ulaşım, yol tarifi ve rezervasyon için 0 532 291 0211 numaralı telefonla iletişime geçin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here