Dünyanın En Az Ziyaret Edilen Ülkeleri
Dünyanın En Az Ziyaret Edilen Ülkeleri

Yapılan bazı istatistik araştırmalara göre Dünyanın en az ziyaret edilen 10 ülkesi belirlenmiştir. Aşağıda yer alan listede var olan ülkelere gitmeden önce bir kez daha düşünmelisiniz.

10Irak

Her ne kadar Saddam’ın devrilmesinden sonra işler yolunda gibi gözükse de var olan Sunni – Şii çatışmaları nedeniyle ülkede kaoslar bitmemektedir.

9Afganistan

Ülkede van olan Taliban örgütü nedeniyle turistlerin can güvenliğini gerekçe gösterip çok az uğradıkları bir ülkedir. Sadece başkent Kabil’e gitseniz bile her an bir pazar yerinde kendini patlatan bir canlı bomba bulunabilmektedr.

8Suriye

Son 5 yıldan bu yana devam eden iç savaş nedeniyle turistlerin çok azının gittiği bir ülkedir. Gidenlerde genellikle başkent Şam’dan çıkmamaktadır.

7Kiribati

Okyanısya’nın sıkıntılı adalarından birisidir. Yılda ortalama 7000 kişi ziyaret etmektedir. Ulaşım imkanlarının kısıtlı olduğu adalardan birisidir.

6Ekvator Ginesi

Orta Afrika’nın en gidilmeyen ülkelerinden birisidir. Yılda ortalama 5700 kişinin gittiği hesaplanmıştır. Ülkenin büyük bir petrol zenginliği olmasına rağmen aşırı derecede fakir bir halkı vardır. Batılı devletlerin en fazla sömürdükleri ülkelerden birisidir. Fotoğraf çektiğiniz an kendinizi bir ceza evinde bulmanız içten bile değil.

5Güney Sudan

Kuzey Afrika’nın tehlikel ülkelerinden birisidir. Yılda 5500 kişi ortalama olarak gitmektedir. Ülkede ulu orta fotoğraf çekmek bile yasaklanmıştır.

4Marshall Adaları

Okyanusya’nın az ziyaret edilen adalarından birisidir. Her yıl 5000 civarında turist çekmektedir. Amerikalılar tüm nükleer denemelerini bu adada yaptıkları için kimse buraya gitmek istemiyor.

3Tuvalu

Yılda ortalama 100 civarında kişinin ziyaret ettiği bir ülkedir. Okyanusya’da yer almaktadır. Anlayacağınız dünyanın her yerine çok uzak bir ülkedir.

2Somali

Yılda yaklaşık olarak 400 kişinin gittiği bir ülkedir. Onlarıda bazı tur şirketleri götürüp getirmektedir. İç savaş nedeniyle turistlerin gitmediği bir ülkedir.

1Nauru

Bir yıl boyunca sadece 160 kişinin gittiği bir Okyanusya ülkesidir. Çok az nüfusu vardır onlarda Avustralya’dan gelen mültecilerdir. Ülkede sadece 2 otel var ve neredeyse hiç gece hayatı yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here