Düşünen Adam Heykeli (Rodin Müzesi) Nerede, Nasıl Gidilir?
Düşünen Adam Heykeli (Rodin Müzesi) Nerede, Nasıl Gidilir?

Avrupa’nın en önemli müzelerinden biri olan Rodin Müzesi ve müze bünyesinde bulunan Düşünen Adam Heykeli ile izlenim ve gözlemlerimizi aktaracağız. Ayrıca Düşünen Adam Heykeli (Rodin Müzesi) Nerede, Nasıl Gidilir? sorularına cevap bulacağız.

Rodin Müzesi, Pariste bulunan önemli müzelerinden biridir. Bu müze, 1916 yıllında ziyarette açılmıştır. Bu müzede birçok farklı eser sergilenmektedir. Özellikle Düşünen Adam, Balzac ve Cehennem Kapıları da burada sergilenmektedir. Müzenin bahçesinde başta Düşünen Adam Heykeli olmak üzere birçok heykel bulunur. Buraya yolunuz düşerse mutlaka bu müzeyi ziyaret edin.

Düşünen Adam Heykeli (Rodin Müzesi) Nerede?

Düşünen Adam Heykeli (Rodin Müzesi), Fransa’nın başkenti Paris’in Varenne sokak’ta bulunmaktadır. Buraya ulaşmak için 13 numaralı metro hattına binip  “Varenne” veya “Invalides” duraklarından inmelisiniz. Birkaç adım sonra müzeye ulaşabilirsiniz.

Düşünen Adam Heykeli (Rodin Müzesi) Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücreti

Düşünen Adam Heykeli (Rodin Müzesi), Pazartesi günleri dışında her gün ziyarette açıktır. Yaz sezonunda 10:00-17:45, Kış sezonunda ise 10:00-16:45 saatleri arasında ziyarette açıktır. Müze giriş ücreti ise 11.5 Euro sadece müzeye giriş, Ek olarak, Rodin’in büyük Düşünen Adam Heykeli‘nin bulunduğu,Heykel Bahçesi ise 6 Euro’dur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here