Ermenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına edindiğimiz izlenimler ışığında cevap vermeye çalışacağız. Umarım bu yazı ışığında merak ettiğiniz tüm sorular cevap bulur.

Ermenistan Vizesi

Güney Kafkasya’da yer alan Ermenistan, Vize isteyen ülkeler grubundadır. Buraya seyahat edecek tüm pasaport sahibi T.C vatandaşları vize almak zorundadır. Ermenistan vizesi nasıl alınır sorusuna cevap bulmak gerekir.

Göz at ;

 1. Ermenistan Gezilecek Yerler
 2. Erivan Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 3. Ermenistan’da Gezilecek 10 Yer
 4. Ermenistan Nerede?
 5. Ermenistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 6. Ermenistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Ermenistan, sınır komşumuz olmasına rağmen zaman zaman yaşanan siyasi krizler nedeniyle vize alması da zorlaştırmaktadır. Ülkemizde Ermenistan’a ait herhangi bir dış temsilcilik bulunmamaktadır. Ayrıca sınır kapıları kapalıdır. Bu nedenle vize almak için iki tür seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklere vize almak oldukça kolaydır.

1-Kapıda vize: Türkiye ve Azerbaycan’dan Ermenistan’a Kara sınırında giriş yoktur. Burada bulunan sınır kapıları kapalıdır. Kara yolu ile Ermenistan’a giriş yapmak isterseniz Gürcistan ya da İran üzerinde buraya giriş yapmanız gerekir. Bu ülkelerden giriş yaptığınızda kapıda vize alabiliyorsunuz. Ya da ülkemizden Erivan’da ki Zvartnots uluslararası havalimanına uçarak kapıda vize alabilirsiniz. Burada vize ücreti yaklaşık 30 dolardır.

2-e-vize: Ermenistan’a gitmek için en kolay vize alma yöntemi e-vize uygulamasıdır. https://evisa.mfa.am/ adresine girip burada yer alan formu eksiksiz bir şekilde doldurabilirsiniz. Ülkeye en az 21 gün, en çok 120 günlük vize alabiliyorsunuz.

 • 21 Günlük vize :3.000 Ermenistan Dramı (yaklaşık 23 TL )
 • 120 Günlük vize : 15.000 Ermenistan Dramı (yaklaşık 117 TL)

Vize almak için gerekli evrakları liste halinde size sunmak istiyorum.

 1. Pasaportunuzdaki tüm kullanılmış sayfaların taranmış hali,
 2. Vize başvurusuna uygun bir fotoğrafınız,
 3. Uçak bileti, otel rezervasyonu gibi çıktılar

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here