Etiyopya Nerededir
Etiyopya Nerededir

Etiyopya Nerededir? – Afrika kıtasının doğusunda yer alan Etiyopya dünya tarihinin en eski medeniyetlerinden biri olan ülkedir. Etiyopya ülkesinin kuzeyinde Eritre, Kuzeydoğuda Dijibouti, doğuda Somali, batıda Güney Sudan ve Sudan, güneyde ise Kenya ile komşudur.

Etiyopya Nerededir?

Ülkenin başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Addis Ababa şehridir. Etiyopya Afrika’nın en yüksek nüfuslu 2. ülkesi olma özelliğine sahiptir. Ülkenin resmi dili Amharcadır.

Ayrıca ülkede Arapça ve İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır. Para birimi ise Birr’dir. Laik bir devlet olan Etiyopya ülkesinde en yaygın dinlerden biri Etiyopya Ortodoks kilisesine bağlı Ortodoks Hristiyanlık, diğeri ise İslam’dır.

Göz at ;

  1. Etiyopya Gezilecek Yerler
  2. Etiyopya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Etiyopya Nerede?
  4. Etiyopya Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Etiyopya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Addis Ababa Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  7. Addis Ababa’da Gezilecek 10 Yer
  8. Etiyopyalı Gençlerin Çılgın Evlenme Gelenekleri

Tropikal muson iklimine sahip olan Etiyopya’yı ziyaret etmek için muson yağmurlarının olmadığı Haziran ve ekim ayları arası uygundur. Etiyopya vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye’den tek girişli vize uygulaması olmasından dolayı 30 günlük bir süre ile ülke ziyaret edilebilir. Türkiye’den Etiyopya’ya direkt uçuş bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here