Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri

Gaziantep il merkezinde Bey Mahallesi’nde yer alan Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi Türkiye’nin dördüncü oyuncak müzesi olma özelliğine sahiptir.

Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi Türkiye’nin ilk oyuncak müzesinin kurucusu olan Sunay Akın’ın danışmanlığı ile açılmıştır. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ziyarete açılan Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi’nde 1700 ile 1970’li yıllar arasında üretilmiş olan 600’e yakın oyuncak sergilenmektedir.

Gaziantep’in tarihi evlerinden biri olan Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi 9 ayrı temalı galeri ve 2 katlı mağaradan oluşmaktadır. Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi Türkiye’deki mağara galerisinin bulunduğu ve dünya çocuklarının tanıtıldığı tek oyun ve oyuncak müzesi olma özelliğine sahiptir.

Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi

Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi Gaziantep ilinin Şahinbey ilçesine bağlı Bey Mahallesi’nde yer almaktadır.

Nasıl Gidilir

Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesine üniversiteden hareket eden Yeşil Karataş1 tabelasına sahip dolmuşları kullanarak ulaşabilirsiniz.

Giriş Ücreti

Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesinde giriş ücretsizdir.

Ziyaret Saatleri

Gaziantep Oyun Ve Oyuncak Müzesi pazartesi günleri dışında haftanın her günü yaz aylarında 09.00 ile 18 00; kış aylarında 08 30 ile 17.30 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here