Gölcük

Gölcük Kocaeli iline bağlı bir ilçedir. Gölcük ilçesi Kocaeli il merkezine 22 km uzaklıkta yer almaktadır. Gölcük ilçesi İstanbul’a 128 km, Bursa’ya ise 120 km uzaklıkta yer almaktadır. Gölcük ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Gölcük Deniz Müzesi: Gölcük ilçe merkezinde Deniz anıtı yanında yer almaktadır. 1976 yılında kurulan Deniz Müzesi 12 bölümden oluşmaktadır. Müze içinde 17. Yüzyılda kullanılan kaval topları, denizci giysileri ve tek fişek hazneli tüfekler sergilenmektedir. Müzenin içinde deniz tarihimizin şehitlerine büyük bir bölüm ayrılmıştır. Ayrıca müzenin bahçesinde Kıbrıs Barış Harekatı sırasında ele geçirilen Rum Hücum Botu sergilenmektedir.

Gözlementepe Mesire Alanı: Gölcük ilçesinde yer alan Gözlementepe yerleşimden yüksekte yer alan yeşil tabiata sahip körfez manzaralı bir yerdir. Yeşil ile mavinin muhteşem uyumuna sahip Gözlementepe Mesire Alanında Gölcük Belediye Tesisleri bulunmaktadır. Gözlementepe2den muhteşem körfez manzarasını seyredebilirsiniz.

Kadırga Yaylası: Gölcük ilçesine bağlı Yazlık Beldesinde yer almaktadır. Kadırga Yaylası doğal güzelliği yanı sıra her yıl burada düzenlenen şenlikler ile dikkat çekmektedir. Her yıl temmuz ayında burada üç gün süren Kadırga Yayla Şenlikleri düzenlenmektedir. Şenliklere yurt içi ve yurt dışından çeşitli ekipler katılarak çeşitli kültürel etkinlikler yapılmaktadır.

Yarhisar Gemi Müzesi: Gölcük ilçe merkezinde Kavaklı Parkında yer almaktadır. Yarhisar Gemi Müzesi ülkemizin ilk ve tek karaya yerleştirilmiş su üstü savaş gemisi müzesi olma özelliğine sahiptir. Ülkemizin üçüncü müze gemisi olan Yarhisar Gemi Müzesi rehber eşliğinde ziyaret edilmektedir.

NOT: Gölcük Otelleri ve Gölcük Otel Fiyatları hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı için linki tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz. << Gölcük Otelleri ve Gölcük Otel Fiyatları

Gölcük Hangi Şehirde
Gölcük Haritası
Gölcük Nasıl Gidilir
Gölcük Nerede
Gölcük Tabiat Parkı
Gölcük

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here