gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Kahire Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence Hayatı Deneyimlerimize göre hareketli bir gece hayatı bulunmaktadır. Burada gece hayatı pub, bar, disco ve Ahva denilen cafelerde geçer. Bu mekanlar geç saatlere kadar eğlence son hızı ile devam eder.

Bilindiği üzere Kahire Mısır Devletin başkentidir. 2016 yıllı itibariyle 19.127.890 toplam nüfusu ile Mısır’ın en büyük şehridir. Bunun dışında Arap dünyası ve Afrika’nın da en büyük kentidir. Bu kent önemli bir kent olup her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Kentte gezilip görülecek harika yerler bulunmaktadır. Şimdi kentin gece hayatına göz atacak olursak;

Göz at ;

 1. Kahire Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Mısır’da Gezilecek 10 Yer
 3. Mısır Nerede?
 4. Mısır Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Mısır Piramitleri Nerede, Nasıl Gidilir
 7. Kahire Gece Hayatı

Özelde Kahire Genelde Mısır’da gece hayatı oldukça parlak geçmektedir. Kent merkezinde sayısız gece mekanları bulunur. Asıl gece hayatı Zamalek semtinde yoğunlaşmıştır. Burada gece hayatı son hızı ile devam eder. Fakat bunu da belirtmek lazım Ülkenin çoğu Müslüman halkta oluştuğu için bazı yerlerde gece mekanı açılmasına izin dahi yok. Fakat bazı bölgelerde de Turistler ve yerel halk için çok sayıda mekan açılmıştır.

Bu mekanların Turistik lisansları bulunanlar sabah saatlerine kadar eğlence devam eder. Fakat lisansı bulunmayanlar gece olmadan kapanıyorlar. Bazı mekanlarda gün içinde restoran cafe ve gece yarısından sonra ise gece kulübüne dönüşüyor. Buraya gelenler memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Şimdi Kahire kentinde bulunan bazı gece mekanları önereceğiz. Umarım memnun kalırsınız. Burada ilginç bir anınız olursa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

KAHİRE EĞLENCE HAYATI

After Eight: Kahire kent merkezinde bulunan bu mekan şehrin en gözde mekanlarından biridir. Buraya genelde turistler ve şehrin gençleri takılır. Harika bir ortamı var. Harika müziklerle güzel bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: 6 ش قصر النيل، Ismailia, Qasr an Nile, Cairo Governorate, Mısır
Telefon: +20 100 339 8000

 

El Morocco: Kahire’ye bağlı Zamalek semtinde bulunur. Burada demir atılmış bir geminin içinde bulunur. Harika müzikler eşliğinde sabaha eğlenebileceğiniz bir mekan. Burası turistler için dizayn edilmiş bir mekandır

Adres: 9 ش سراى الجزيرة، Cairo Governorate, Mısır
Telefon: +20 2 27353112

 

Sequoia:  Kahire’ye bağlı Zamalek semtinde bulunur. Nil nehrin manzarası eşliğinde Fransız mutfağından Tutun japon mutfağı ve bunun gibi birçok zengin mutfakla donatılmış bir mekandır. Bu mekanda manzara karşısında oturup içkinizi yudumlarken gecenize renk katabilirsiniz.

Adres: 53 Abou El Feda, Zamalek, Cairo, 11211, Mısır

Telefon: +20 2 27350014

 

Cairo Jazz Clup: Kahire kent merkezinde bulunan bu mekan şehrin en gözde mekanlarından biridir. Burada ağırlık olarak cazz müzik çalınmaktadır. Yine gecenin geç saatlerinde DJ performansları da olmaktadır. Harika bir mekan eğlenmek isteyenlerin adresidir.

Adres: 197 26th of July Corridor, Madinet Al Eelam, Al Agouzah, Giza Governorate, Mısır
Telefon: +20 100 443 5716

 

Clup 35: Kahire’nin en lüks oteli olan Four Seasons Hotel Cairo at The First Residence otelin hemen yanında bulunur. Mekan gayet popüler fakat zenginler için dizayn edilmiş bir mekandır. Parası olan sabaha kadar eğlenceyi dibine kadar yaşar. Paranız yoksa yaklaşmayın derim.

Adres: 35, Giza St, Giza Governorate 12311, Mısır
Telefon: +20 2 35671600

 

L’Aubergine: Şehrin en popüler en mekanlarından biridir. Buraya gitmeden önce mutlaka rezervasyon yapın. Yoksa yer bulmanız çok zor olur. Kokteylleri ile ünlü bu mekanda harika bir gece yaşayabilirsiniz.

Bu şehre gidersiniz bir iki uyarıda bulunmak istiyoruz.

 • Kahire’de bir mekana gittiğinizde fiyat sorup ona göre bir şeyler için. Yoksa kalktığınızda kabarık bir hesapla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Kahire’de bazen otel rezervasyon yapsanız bile sizden habersiz başkasına verebilirler. Onun için güvenilir otellerde rezervasyon yapın.
 • Taksiye binmeden önce pazarlık yapsanız dahi yolun ortasında Taksici kendine göre fiyat çıkartır. Pazarlığınız yok sayılır.
 • Açık alanlarda alkolü içecek içerseniz tepki ile karşılaşabilirsiniz. Bu tepki sözlü de olabilir. diğer şekilde de olabilir.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here