gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Kahire Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Kahire Mısır’ın başkentidir. Kahire ülkenin ekonomi, ticaret, nüfus, sağlık, medya, ulaşım ve eğitim merkezidir.

Kahire Nerede

16 milyon nüfusa sahip olan Kahire Afrika ve Arap dünyasının en büyük şehridir. Ayrıca Kahire dünyanın en kalabalık 7. Yerleşim alanıdır. Kahire Mısır’ın kuzeyinde Nil Nehri’nin Doğu kıyıları ve Nehir Adaları üzerinde yer almaktadır. Birçok uygarlıklara ev sahipliği yapmış Kahire kentinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Kahire Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Mısır’da Gezilecek 10 Yer
  3. Mısır Nerede?
  4. Mısır Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  6. Mısır Piramitleri Nerede, Nasıl Gidilir
  7. Kahire Gece Hayatı

Kentte yer alan gezilecek yerler şunlardır: dünyanın en önemli müzelerinden biri olan ve dünyadaki en geniş antik Mısır koleksiyonuna sahip Mısır Müzesi, Mısır’ın sembolü olan Gize Bölgesinde yer alan Gize Piramitleri, Ortadoğu’nun en büyük pazarlarından biri olan Han El Halili Çarşısı, 972 yılında Fatımiler döneminde ibadete açılan Kahire’nin en ilgi çekici yerlerinden bir tanesi olan El Ezher Camisi, Selahattin Eyyubi döneminde 1176 yılında inşa edilen Kahire Kalesi ve dünyanın en uzun nehir olan Nil Nehri.

Akdeniz ve çöl iklimi karışımı bir iklime sahip olan Kahire kentini ziyaret etmek için en uygun dönem Kasım ve Mart ayları arasıdır. Kahire kentine Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here