Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorularına cevap bulmak bazen çok zor olsa da burada yaptığımız ayrıntılı ve açıklayıcı bilgiler ışığında size oldukça basit gelecektir. Kafanızda oluşan sorular veya eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmında bize iletin.

Göz at ;

 1. Kahire Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
 2. Mısır’da Gezilecek 10 Yer
 3. Mısır Nerede?
 4. Mısır Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
 5. Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
 6. Mısır Piramitleri Nerede, Nasıl Gidilir
 7. Kahire Gece Hayatı

Resmi adı Mısır Arap Cumhuriyeti olan Mısır ülkesi Kuzey Afrika’da yer alan bir ülkedir. Mısır ülkesi Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkeler arasında yer almaktadır. Şimdi bu vize ile merak ettiğiniz soruları başlıklar halinde açıklamak istiyorum. Şöyle ki;

1-Mısır Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Burada diğer ülkelerde olduğu gibi Mısır Turistik Vize, Mısır Ticari Vize, Mısır Aile Ziyareti Vizesi, Mısır Öğrenci Vizesi gibi birçok vize türü bulunmaktadır. Bu nedenle ihtiyacınıza vize türü seçip onu almalısınız. Bu vize türleri için evraklar farklı olsa da çoğu evrak ortaktır. Ama biz site olarak Mısır Turistik vizesi için gerekli evrakları liste haline getirdik. Şöyle ki;

 1. Pasaport (En az 6 ay geçerli ve minimum 2 boş sayfa bulunması gerekir.)
 2. 2 tane biyometrik fotoğraf
 3. Mısır Vize Başvuru formu
 4. Vize talebi dilekçesi
 5.  Eski ve yeni tüm pasaportların fotokopisi
 6. Nüfus cüzdan fotokopisi
 7. Uçak biletinizin çıktısı (gidiş-dönüş)
 8. Otel rezervasyonlarınızın çıktısı
 9. İkametgah Belgesi
 10. Yabancı veya çifte pasaport sahibi kişilerle evli olanların eşlerinin pasaport fotokopisi (Bu durum başvuru sürecinizi hızlandırabilir).

2-Mısır’ın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

No Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
1. Mısır Ankara Büyükelçiliği Atatürk Bulvari no. 126 Kavaklidere-Ankara (0312) 426 1026
2. Mısır İstanbul Başkonsolosluğu  Cevdetpaşa Cad. No:12 Bebek Besiktas 34330 Istanbul (0212) 324 2133

3-Mısır Vize Ücreti Ne Kadar?

Mısır Vizesi ücreti; kişinin mesleğine, yaşına, zamana ve alacağı vize türüne göre değişmektedir. Fakat 2018 yıllında vize harcı 105 TL’dir. Bu ücret Türk Lirası olarak kabul edilmektedir.

4-Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayıp teslim edin. Bu belgeler konsolosluk tarafından değerlendirilip ortalama 15-20 iş günü içerisinde vizeniz hazır hale gelir. Fakat bazen sorunlar çıktığında bu süre uzamaktadır. Bunun için buraya gitmek için en az 30-40 gün öncesinden vize başvurunuzu yapın.

5-Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır Vize başvuru formu, vize almak için doldurulması gerekn zorunlu bir resmi belgedir. Bu belge konsolosluk tarafında hazırlanmıştır. Toplam 2 sayfadan oluşan form Türkçe sorulardan oluşmaktadır. Bu formu eksiksiz bir şekilde tamamlayın. Sonrasında ıslak imza atıp götürüp diğer evraklarla birlikte teslim edebilirsiniz. Forma ulaşmak için linki tıklamanız yeterli olacaktır. İşte o link<< Mısır Vize Başvuru Formu

1 YORUM

 1. MISIR KONSOLOSLIĞU 18.06.2018’DEN İTİBAREN YAPILAN MÜRACATLARDA PASAPORTU İADE ETMEKTE EVRAKLARI TESLİM ALMAKTADIR. PASAPORT VE VİZE ÜCRETİ ONAY GELDİKTEN SONRA TESLİM ALINIYOR. 4 İŞ GÜNÜNDE PASAPORT VİZELİ OLARAK TESLİM EDİLİYOR. BUDA ŞU DEMEK OLUYOR, 1 MÜRACAK İÇİN KONSOLOSLUĞA EN AZ 3 DEFA GİDİP GELMENİZ GEREKMEKTEDİR. ONAYLARIN GELMESİDE ORTALAMA 30 İLE 45 GÜN ARASIDIR. SEYAHAT EDECEKLER EN AZ 2 AY ÖNCEDEN MÜRACAT ETMELİDİR. BİZ ACENTA OLARAK MÜRACAT ETMEYE YETKİLİYİZ. SERVİS BEDELİ KARŞILIĞI TÜM İŞLEMLERİNİZİ YAPABİLİRİZ.

  AYRICA; 03.05.2018 TARİHİ İTİBARİ İLE MISIR KONSOLOSLUĞUNUN VERDİĞİ BİLGİYE GÖRE MISIR HÜKÜMETİ 18 YAŞ ALTI VE 45 YAŞ ÜSTÜ İÇİN UYGULANAN KAPIDA VİZE UYGULAMASINI DURDURMUŞ OLUP BU KAPSAMDAKİ KİŞİLERİN VİZE ALMALARININ GEREKLİ ŞART OLDUĞUNU İŞLEM SÜRESİNİN İSE 4 İŞ GÜNÜNDE SONUÇLANACAĞINI DUYURMUŞTUR.

  …..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here