Karaca Arboretum Nerede, Nasıl Gidilir, Ziyaret Saatleri & Giriş Ücreti

Yalova kent merkezinde bulunan Karaca Ağaç Parkı, 1980 yıllında TEMA Vakfı kurucusu Hayrettin Karaca tarafından 13,5 hektar arazi üzerinde kurulmuştur.

Karaca Arboretum Canlı Ağaç Müzesi

Günümüzde yaklaşık bünyesinde 7000 civarında değişik bitki türleri barındırmaktadır. Bu parkın en önemli özeliği Türkiye’nin ilk özel Arboretumudur. Bu nedenle özel bir yere sahiptir. Dünya çapında birçok ödül hak eden bu harika parkı mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. 2004 yıllında TEMA Vakfı kurucusu Hayrettin Karaca, Bu park üzerindeki vakıf statüsünü kaldırım ülkeye armağan etmiştir.

Karaca Arboretum Nerede?

Karaca Arboretum, ya da Türkçe ismiyle Ağaç Müzesi, Yalova  il merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Samanlı Köyü içerisinde yer alır.

Karaca Arboretum Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için kent merkezden kalkan  Samanlı Köyü veya Termal minibüslerini kullanarak buraya ulaşabilirsiniz. Ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karaca Arboretum Ziyaret Saatleri

Karaca Arboretum, Her gün 10:00 – 12:00 ve 13:00 – 17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Bu saatler genelde hafta sonları için geçerlidir. Hafta içi buraya gelmek için randevu almanız gerekir. +90 (226)-833-77-67 Numarayı arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Karaca Arboretum Giriş Ücreti

Karaca Arboretum giriş ücreti kişi başı 10 TL’dir. Ayrıca parkın bakımı ve harcamaları için bağış da kabul edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here