Kaynarca

Kaynarca Sakarya iline bağlı bir ilçedir. Kaynarca ilçesi Sakarya il merkezine 30 km uzaklıkta yer almaktadır. Kaynarca ilçesinin eski adı Şeyhler’dir. Kaynarca ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Şeyh Muslihiddin Camii: Kaynarca ilçesine bağlı Topçu Köyünün Büyükkaynarca Mahallesinde yer almaktadır. Bölgenin en eski Osmanlı Camisi olan Şeyh Muslihiddin Camisi 1486 yılında Fatih Sultan Mehmet Han’ın mimarlarından Muslihiddin bin Cüneyd tarafından inşa edilmiştir. Cami dikdörtgen planı olup tamamen ahşaptan yapılmıştır. İç ve dış mimarisi ile dikkat çeken Şeyh Muslihiddin Camii görülmesi gereken tarihi yapılardandır.

Acarlar Longozu ve Gölü: Karasu ilçesi ile Kaynarca ilçesi sınırlarında yer alan Acarlar Longozu içinde bulunan doğa harikası orman, göl ve bitki türleri ile görülmesi gereken doğal yerlerdendir. Ülkemizin en büyük ikinci longozu olan Acarlar Longozu büyük bir alana sahiptir. Piknik, yürüyüş ve olta balıkçılığı için uygun olan Acarlar Longozunda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Kaynarca Hangi Şehirde
Kaynarca Haritası
Kaynarca Nasıl Gidilir
Kaynarca Nerede
Kaynarca

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here