Kırgızistan Nerededir
Kırgızistan Nerededir

Kırgızistan Nerededir? – Kırgızistan bir Orta Asya Ülkesidir. Kırgızistan batıda Özbekistan, kuzeyde Kazakistan, güneydoğuda Tacikistan ve güneybatıda Çin ile komşudur.

Kırgızistan Nerededir?

Tanrı Dağları ile çevrelenmiş olan Kırgızistan ülkesinin denize kıyısı yoktur. Kırgızistan’ın yüzde 65’ini dağlar kapladığı için Kırgızistan ülkesine Orta Asya’nın İsviçre’si denilmektedir. Kırgızistan 199.951 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahiptir.

Göz at ;

  1. Bişkek Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Kırgızistan’da Gezilecek 10 Yer
  3. Kırgızistan Nerede?
  4. Kırgızistan’ın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Kırgızistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek şehridir. Kırgızistan ülkesi yedi bağımsız Türk devletlerinden biridir. Kırgızistan ülkesinin resmi dilleri Kırgızca’dır. Ayrıca ülkede Kazakça, Özbekçe, Türkmence, Türkçe ve Rusça yaygın olarak konuşulmaktadır.

Kırgızistan ülkesinde en yaygın İnanç Müslümanlıktır. Ayrıca ülkede Müslümanlık dışında Hristiyanlık, Budizm ve Ateizm dinlerine inananlar bulunmaktadır.

Ülkenin para birimi Somdur. Kırgızistan ülkesini ziyaret etmek için en uygun zaman Mayıs ve ekim ayları arasıdır. Kırgızistan vize istememektedir. Kırgızistan’a Türkiye’den uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca ülkeye tren yolu ile de ulaşım sağlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here