gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Konya Gece Hayatı, eğlence hayatı ve geceleri genelde bar, cafe, disco ve diğer eğlence merkezlerinde geçer. Bu mekanlarda sabaha kadar aralıksız eğlence devam eder.

Konya bilindiği üzere Muhafazakar kimliği ile ile bilinir. Buraya gitmeyen biri size şöyle diyebilir. Konya’da gece hayatı olmaz ki. Buradaki insanların çoğu muhafazakardır. Evet haklısınız.

Bende buraya gitmeden önce tam da sizin gibi düşünüyordum. Fakat gidip gördüğümde olayın hiç de öyle cereyan edilmediğine şahit oldum. Bunun da tabi birçok sebebi var.. Bunlardan bazılarına değineceğiz elbet.

Göz at ;

  1. Konya Gezilecek Yerler
  2. Konya’da Gezilecek 10 Yer
  3. Konya Gece Hayatı
  4. İç Anadolu Bölgesinde Görülmesi Gereken 10 Yer
  5. Konya Nerede, Hangi Bölgede ve Nüfusu
  6. Meram Bağları Nerede, Nasıl Gidilir
  7. Nasrettin Hoca Türbesi
  8. Konya Otelleri ve Konya Otel Fiyatları
  9. Konya Paintball Oyun Alanı Nerede, Nasıl Gidilir?

Konya 2.161.303 Toplam Nüfusu ile İç Anadolu Bölgemizin en kalabalık 2. Büyük Şehridir. Ülkemizin ise en kalabalık 7. Büyük şehridir. Birinci neden olarak çok kalabalık bir nüfusa sahip olmasıdır.

İkinci bir neden ise burada birden fazla üniversitenin varlığı ve buraya ülkenin her yerinden öğrencilerin gelmesi. Diğer bir neden ise ilimizin tarihi bir kent olması buda beraberinde ilimize birçok turistin gelmesine vesile olur. Bütün bu etkenleri topladığımızda gece hayatını neden parlak olduğunu anlamışsınızdır.

Konya ilimizin merkezinde birçok cafe, Bar, dico , gece kulübü ve diğer eğlence merkezleri bulunur. İlimize gelenler kesinlikle gece hayatı yönünde memnun ayrılacaklardır.

Özellikle Alaaddin Tepesi ve Zafer Caddesi çevresinde birçok bar ve eğlence mekanları bulunmaktadır. Şimdi Konya ilimizde bulunan bazı gece mekanları yazalım. Buraya gittiğinizde bu mekanlara takılabilirsiniz. Umarım memnun kalırsınız.

Konya Eğlence Hayatı

Roof Bar- Dedeman Hotel: Konya merkezde bulunur. Burası yemekleri , ortamı, personeli, manzarası ve canlı müziği ile bir harikadır. Buraya gelen bir daha gelmek istiyor. Sabaha kadar eğlence devam etmektedir. Özellikle terasa çıkıp bütün Konya’yı ayaklarınızın altına alabilirsiniz. Burada Konya bir başka güzeldir.

Club İnferno: Konya ilimizde eğlence denilince akla ilk olarak burası gelmektedir. Canlı müziği ve ortamı gayet hoş. Konya ilimizin en nezih ortamlarından biridir. Arkadaşlarınızla güven içerisinde gidip eğlenebileceğiniz bir mekandır.

Tarihi Çelebi Konağı: Konya merkezde bulunan bu mekan kesinlikle çok hoş bir mekandır. Buraya sevdiklerinizle gelip bir şeyler içip saatlerce sohbet edebilirsiniz. Burada nargile ve çayı çok harikadır. Ortam otantik bir tarzda dizayn edilmiştir. Buraya gelen genelde memnun bir şekilde ayrılıyor.

Foga Bar: Konya ilimizde bulunan bu ortam gayet hoş bir ortamdır. Canlı müzik ve güler yüzlü personeli ile eğlencenize renk katmaktadır. Buraya yolunuz düşerse uğrayın derim.

Sorularınız olursa bu sayfadan cevaplayabiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here