Kulu

Kulu Konya iline bağlı bir ilçedir. Kulu ilçesi Konya il merkezine 150 km uzaklıkta yer almaktadır.

Kulu İlçesi

Kulu ilçesi doğuda Şereflikoçhisar, batıda Cihanbeyli ve Haymana, kuzeyde Ankara, güneyde ise Tuz Gölü ile çevrilidir. Yaklaşık 300 yıllık geçmişe sahip olan Kulu ilçesinde günümüze ulaşan tarihi yapı bulunmamaktadır. Yeşil bir tabiata sahip Kulu ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Kulu Hangi Şehirde
Kulu Nasıl Gidilir

Düden Gölü

İlçe merkezinin 5 km doğusunda yer almaktadır. Değirmenözü deresi ile beslenen Düden Gölü tuzlu suya sahiptir. Göl çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Göl içinde ilkbahar aylarında otlar ile kaplanan adalar bulunmaktadır. Yaklaşık 172 kuş türüne sahip olan Düden Gölü kuş gözlemcileri tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Kulu Nerede
Kulu

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar yorumumu okuyanlara simdiden tsk ederm
    Konyanin ilcesi kukuyu merak edenler icin kukuda gezilecek yer pek yoktur bir alisveris merkesi avm fovorim vardir donerciler marketler vesayire minlosov adi verilen alisveris yeri (kucuk ve istedini pek bulamassin)birde star vardir yeni yapilan merkez camisi vardr hala yapimi devam ediyor kisa surede bitecektir akliniz varsa aslaha kulunun koylerne piknik icin gelmeyin ben suanda degirmen ozu koyundeyim okula tasimali gidiyorum yani hic bur ihtiyacini karsilayamiyorsun bir acil durum olsa kardesim havale gecirdi hicccc bir komsu cikmadi olu mahalle yani koy ambulans 15dk da geldi hesapladim servisle 8 dk yani akliniz varsa piknige bile gelmeyin parkta bit var haberiniz olsun kuluda oturuyordum fakat tasindik koyune kuluya hasretjm en iyisi hic sehirden ayrilmayin🛎🛎🛎

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here