Libya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır? sorusuna geçmeden önce Libya’ya gitmek için vize almak geriyor mu? sorusuna cevap bulmak istiyorum. Bu cevap ışığında merak ettiğiniz diğer sorularda cevap bulacaktır.

Göz at :

  1. Libya’da Gezilecek 10 Yer
  2. Libya Nerede?
  3. Libya’nın Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  4. Libya Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?
  5. Trablus Nerede, Nasıl Gidilir ve Nerenin Başkenti

Libya Vizesi

Kuzey Afrika ülkesi Libya, Vize istemeyen ülkeler grubundadır. 2009 yıllında karşılıklı olarak vize anlaşması imzalayıp iki ülke arasında yapılan seyahatlerde bütün pasaport sahibi T.C vatandaşları 180 gün içerisinde süresi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istenmemektedir.

Fakat bildiğiniz üzere Libya’da yönetim değişti. Devrim oldu. Ondan sonra değişik siyasi krizler yaşandı. Bu nedenle zaman zaman bu vize anlaşmasına da yansımaktadır. Bu nedenle buraya giderken dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Dış temsilciliklerle iletişime geçmeden gitmeyin derim.

Libya’nın Türkiye’deki Elçilik ve Konsolosluk Adresleri

No Ülke Konsolosluğu Adres Tel Numarası
1. Libya Ankara Büyükelçiliği Çankaya Mahallesi, Simon Bolivar Cad. Sedat Semavi Sok No:40, 06680 Çankaya/Ankara (0312) 438 11 10
2. Libya İstanbul Başkonsolosluğu
Gümüşsuyu Mah., Miralay Şefik Bey Sok. No:3, 34437 Taksim / Beyoğlu/Beyoğlu/İstanbul
 (0212) 251 81 00

4 YORUMLAR

    • Libya’ya seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşları 180 gün içerisinde süresi 90 günü aşmayan ziyaretlerde vize istenmiyor. Buraya gitmek için pasaportunuzun olması yeterlidir. Ayrıca giderken yanınızda mutlaka biraz para bulundurun(Yaklaşık 400 dolar)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here