gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Lüksemburg Nerededir? – Lüksemburg Batı Avrupa’da yer alan küçük bir ülkedir. Lüksemburg Ülkesi Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biridir. Ülkenin denize kıyısı yoktur. Ülke batı ve kuzeyde Belçika, doğuda Almanya, güneyde Fransa ile komşudur.

Lüksemburg Nerededir?

Lüksemburg ekonomik açıdan oldukça gelişmiş bir ülkedir. Lüksemburg ülkesinin başkenti ülke ile aynı adı taşıyan Lüksemburg şehridir. Lüksemburg şehri 1995 ve 2007 yıllarında iki kez Avrupa kültür başkenti olmuştur.

Göz at ;

  1. Lüksemburg Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Lüksemburg’da Gezilecek 10 Yer
  3. Lüksemburg Nerede?
  4. Lüksemburg’un Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Lüksemburg bu özelliği taşıyan tek şehirdir. Ayrıca tarihi mahalleleri ve sur sistemlerine sahip olan Lüksemburg şehri UNESCO Dünya Miras Listesi’nde koruma altına alınmıştır. Lüksemburg ülkesinin Almanca, Fransızca ve Lüksemburgca olmak üzere üç adet resmi dili bulunmaktadır.

Seküler bir devlet olan Lüksemburg ülkesinin resmi dini yoktur. Fakat ülke halkının yaklaşık yüzde 87’si Hristiyanlık dininin Katolik mezhebine mensuptur. Geri kalan yüzde 13’lük dilimini ise Protestanlar, Yahudiler ve Müslümanlar oluşturmaktadır.

Sıcak ve ılıman bir iklime sahip olan Lüksemburg ülkesini gezmek için her mevsim uygundur. Türkiye’den Lüksemburg ülkesine direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here