gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Lüksemburg Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkentidir? – Lüksemburg kendisi ile aynı adı taşıyan Lüksemburg ülkesinin başkentidir. 

Lüksemburg Şehri Nerede

Lüksemburg şehrinin güneyinde Petrusse Nehri, kuzeyinde Alzette Nehri ve ortasında Orta Çağlardan kalma Lüksemburg Kalesi bulunmaktadır.

Göz at ;

  1. Lüksemburg Şehri Nerede, Hangi Ülkede ve Nerenin Başkenti
  2. Lüksemburg’da Gezilecek 10 Yer
  3. Lüksemburg Nerede?
  4. Lüksemburg’un Başkenti, Şehirleri ve Bölgeleri
  5. Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Nasıl Alınır?

Lüksemburg dünyanın en zengin şehirlerinden birisidir. Dünyanın en düzenli ve bakımlı kentlerinden birisi olan Lüksemburg kentinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Kent genelinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

Petrus Nehri üzerinde 1903 yılında inşa edilen kemerli bir yapıya sahip olan Adolphe Köprüsü, kentin en turistik yeri olan birçok yeraltı tüneli ve mağaraya sahip bir yapı olan Bock Casemates, 1572 ile 1795 yılları arasında Belediye binası olarak inşa edilen Büyük Dük Sarayı, Banka Müzesi, Grandük Jean Modern Sanatlar Müzesi,  1613 ile 1621 yılları arasında Belçika’dan gelen din adamları tarafından inşa ettirilen Notre Dame Katedrali, Ulusal Tarih Ve Sanat Müzesi ve Lüksemburg’un kuzeyinde yer alan Ortaçağdan kalan devasa bir kale olan Viendan Kalesi. Batı Avrupa’da yer alan Lüksemburg okyanus iklimine sahiptir. Lüksemburg kentini yağışın az olduğu yaz mevsiminde ziyaret edebilirsiniz.

Lüksemburg şehir merkezinden 6 kilometre uzaklıkta bulunan hava limanına Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here