Manyas

Manyas; Balıkesir’e bağlı bir ilçedir. Balıkesir’e 83 km uzaklıkta bulunmaktadır. Balıkesir’den Manyas’a yaklaşık bir saatte gidebilirsiniz. Manyas Kuş Cenneti ile ünlü bir ilçedir. Manyas birçok doğ güzelliğine sahip bir ilçedir.

Manyas Hangi Şehirde
Manyas Hangi Şehirde
Manyas
Manyas

Manyas Kuş Gölü: Manyas merkezine 10 km uzaklıkta Bandırma ve Erdek Körfezinin güney kıyılarında bulunmaktadır. Manyas Gölünde bulunan çeşitli kuş türlerinden dolayı Kuş Gölü olarak da anılmaktadır. Manyas Gölünde her türlü kuş görmeniz mümkün. Suyu tatlı olan bu gölde birçok canlı yaşamaktadır. Göç eden kuşların uğrak yer olan Manyas Gölü kuşları korumak için Kuş Cennet Milli Parkı yapılmıştır. Her yıl binlerce turist ağırlayan bu milli parkta kuşları yakından izlemek için gözetleme kulesi bulunmaktadır. Mart- Temmuz ve Eylül- Ekim dönemleri kuş izlemek için uygun dönemler olduğundan bu zamanlarda gözetleme kulesinden kuşları izleyebilirsiniz. Muhteşem bir güzelliğe sahip Manyas Kuş Gölüne mutlaka uğramalısınız.

Manyas Kuş Cenneti
Manyas Kuş Cenneti

Kızık Köy Kaplıcaları: Manyas ilçesine bağlı Kızık Köyde bulunmaktadır. Kızık Köy Kaplıcasının su sıcaklığı yaklaşık 50 derecedir. Birçok hastalığa iyi gelen kaplıca çok sayıda ziyaretçi almaktadır.

Manyas Kalesi: Manyas ilçesine bağlı Soğuksu köyünde bulunmaktadır. Bu kale Bizans Döneminde inşa edilmiştir. Günümüzde kalenin kulesi ve surları bulunmaktadır.

Manyas’a gittiğinizde bu bölgede bulunan doğa harikası olan Manyas Gölü ve Kuş Cenneti milli parkını ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Manyas Gölü
Manyas Gölü
Manyas Şehir Merkezi
Manyas Şehir Merkezi
Manyas Nasıl Gidilir
Manyas Nasıl Gidilir
Manyas Haritası
Manyas Haritası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here