Olimpos (Tahtalı) Dağı Nerede, Nasıl Gidilir?
Olimpos (Tahtalı) Dağı Nerede, Nasıl Gidilir?

Antalya ili, Kemer ilçe sınırında yer alan Olimpos (Tahtalı) Dağı, 2365 metre yüksekliğiyle bölgenin denize yakın en yüksek noktasıdır.

Burada asıl dikkat çeken Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa’nın ise en uzun Teleferiği olan Olimpos Teleferik ile buraya ulaşım sağlamaktır. Buraya çıktığınızda şehrin harika manzarasını görebiliyorsunuz.

Yine güneşin doğuş ve batışını burada izleyebilirsiniz. Dağ yamacında 200’er kişilik kapalı ve açık restoran, düğün, toplantı salonları, yamaç paraşütü (paragliding) güneşlenme ve dürbün donanımlı seyir terasları ve muhteşem zirve panoraması bulunur. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip harika bir gün yaşayabilirsiniz.

Olimpos (Tahtalı) Dağı Nerede, Nasıl Gidilir?

Olimpos (Tahtalı) Dağı, Antalya’nın Kemer ilçe sınırında bulunur. Buraya şahsi aracınızla D-400 Kumluca Kemer yolu üzerindeyken Tahtalı Dağı tabelasını takip ederek buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Olimpos Teleferik Çalışma Saatleri ve Ücretleri

Yaz döneminde 09:00-19:00 saatleri tam ve buçuk saatlerde her yarim saatte bir, kış döneminde ise 10:00-17:00 saatleri her saat başı olmak üzere ulaşabilirsiniz. Teleferik fiyatları yaz sezonunda 65TL. Kış sezonunda ise 50TL ücret ödenmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here