Ordu Boztepe Nerede, Nasıl Gidilir, Boztepe Teleferik Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Doğu Karadeniz Bölgesinin Ordu İli, Altınordu ilçesi sınırında bulunan çam ağaçları ile kaplı Ordu ilimizin manzarasına sahip güzel bir tepedir.

Ordu Boztepe

Şehrin yamaçlarında bulunan Boztepe 450 metre yüksekliğe sahiptir. Buradan Ordu’nun tüm güzelliğini görebilirsiniz. Burada motel, gazino, çam ormanları ve piknik alanları bulunmaktadır. Ayrıca burada yamaç paraşütü yapılmaktadır. Özellikle burada güneşin batışını görmenizi tavsiye ederim.

Ordu Boztepe Nerede?

Ordu Boztepe, Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Şarkiye Mahallesinde bulunan Atatürk Bulvarı üzerinde bulunur. Altınordu İlçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunur.

Ordu Boztepe Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için birçok seçenek bulunur. Kendi özel aracınızla buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fakat buraya ulaşmanın en kolay yolu hatta en eğlenceli yolu Teleferikle ulaşmaktır.  Atatürk parkında bulunan teleferikle buraya ulaşılabilirsiniz. 2350 metre teleferik hattı geçilmektedir. Bu yolculuk yaklaşık 8 dakika sürmektedir.

Boztepe Teleferik Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Teleferik yaz boyunca her gün 09:00-23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Boztepe Teleferik Ücreti ise Tek yön Tam bilet 6 TL, Öğrenci 5 TL, Gidiş geliş ise Tam: 10 TL, Öğrenci: 8 TL, 0-6 yaş arası çocuklar ise ücretsiz binebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here