PAYLAŞ
Paris Gece Hayatı ve Gece Kulüpleri

Paris Gece Hayatı ve Gece Eğlencesi denilince akla ilk olarak Bastille Bölgesi gelir. Bu bölge Paris gece hayatın kalbi sayılmaktadır. Burada birçok gece eğlencesi için mekan bulunur. Bunun dışında  Pigalle Bölgesi , Şanzelize caddesi ve çevresinde yine birçok gece mekanı bulunur. Bu bölgelerde harika bir gece hayatı yaşayabilirsiniz.

Paris Gece Hayatı ve Gece Eğlencesi

Bilindiği üzere Paris,  Fransa’nın başkentidir. Yaklaşık 11 milyona yakın nüfusu vardır. Dünyanın ve Avrupanın en gözde kentlerinden biridir. Bu kent üzerinde birçok roman ve şiir yazılmış ve filmlere konu olmuştur. Dillere destan bu şehir romantik ve aşk şehri olarak da bilinmektedir. Şehirde sanat, kültür ve tarih ile ilgili çok sayıda mekan bulunmaktadır. Bu şehre her dünyanın birçok yerinde çok sayıda turist akın etmektedir. Şehirde gündüz olduğu gibi gece de çok parlak ve hareketli geçmektedir. Özellikle Paris’de gece hayatı bazı bölgelerde yaşanılır. Bu bölgeleri yukarıdan bahsettiğimiz Bastille Bölgesi, Pigalle Bölgesi, Şanzelize Caddesi ve çevresinde yoğunlaşmıştır. Bu bölgelerde çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabah saatlerine kadar devam eder. Şimdi Paris’de bulunan bazı mekanlara bakalım. Bu mekanlara giderseniz ve ilginç bir anınız olursa yorum kısımında bizimle paylaşın.

PARİS GECE HAYATI VE GECE KULÜPLERİ

Paris Gece Hayatı ve Gece Kulüpleri

Barrio Latina

Barrio Latino

Paris’in en hareketli bölgesi olan Bastille bölgesinde bulunur. 4 katlı olan mekan her katında faklı bir eğlence sizi bekliyor olacak. Birinci ve üçüncü katlarda Latin müzikleri eşliğinde doyasıya dans edebilir. İkinci katında restoran bulunur. Burada lezzetli yemeklerle karnınızı doyurabilir. Dördüncü katta ise gece kulübünde gecenize renk katabilirsiniz.

Adres: 46 – 48 Rue du Faubourg Saint-Antoine, 75012 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 55 78 84 75

Buddha Bar

Buddha Bar

Paris’in en hareketli bölgesi olan Bastille bölgesinde bulunur. Bu mekan dünyanın her yerinde bulunur. İçeride Buda büstlerinin bulunur. Bu mekan gece kulübünü pek yansıtmasa da harika müziklerle hoş vakit geçirebileceğiniz bir mekandır.

Adres: 8-12 Rue Boissy d’Anglas, 75008 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 53 05 90 00

Le Duplex

Duplex

Paris’in en hareketli bölgesi olan Bastille bölgesinde bulunur. Öğrencilerin vazgeçilmez mekanıdır. Buraya gelirseniz genelde öğrencilerin olduğunu görürsünüz. Çoğu zaman öğrenciler ücretsiz olmaktadır. Mekan harikadır.

Adres: 2 bis Avenue Foch, 75116 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 45 00 45 00

Le Queen Club

Queen Club

Şanzelize caddesi üzerinde bulunur.  Bu cadde üzerinde bulunan en gözde mekanlarından biridir. Burada kıyafet zorunluğu var. Güzel bir gece yaşamak isteyenlerin uğrak alanıdır.

Adres: 22 Rue Quentin-Bauchart, 75008 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 53 89 08 90

Le Club 79

Le 79

Şanzelize caddesi üzerinde bulunur.  Mekan biraz lüks ve pahalıdır. Kıyafet zorunluğu var. Canlı müzik ve harika içeceklerle gecenize renk katabilirsiniz.

Adres: 79 Boulevard Beaumarchais, 75003 Paris, Fransa

White Room 

White Room

Şanzelize caddesi üzerinde bulunur. Bu mekan genelde restoran olarak kullanılmaktadır. Sadece Cumartesi günleri Gece kulübüne dönüşmektedir. Harika bir ortamı var. Dünyanın en iyi DJ performansları burada sahne almaktadır.

Telefon: +33 6 28 04 70 74

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Paris’in ünlü bölgelerinden biri olan Pigalle bölgesinde bulunur. Bu mekan aynı zamanda Paris’in ünlü Kabaresi sayılır. Bu mekanda daha çok erotizm ön plana çıkar. Harika dans şovları düzenleniyor. Dansçı kızların gösterileri hayretler içresinde kalıyorsunuz.  Girişi 100-200 euro arasında değişir.

Adres: 82 Boulevard de Clichy, 75018 Paris, Fransa
Açılış tarihi: 6 Ekim 1889
Telefon: +33 1 53 09 82 82

Le Lido

Le Lido

Paris’in ünlü bölgelerinden biri olan Pigalle bölgesinde bulunur.  Bu mekanda aynı şekilde Moulin Rouge mekanı ile aynı görevi yapmaktadır. Mekanda bulunan dans şovları ve harika gösterilerle size harika bir gece hayatı yaşatıyor. Aynı şekilde giriş 100-200 euro arasında değişiyor.

Adres: 116 Av. des Champs-Élysées, 75008 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 40 76 56 10

Paris Erotizm Müzesi

Erotizm Müzesi

Paris’in ünlü bölgelerinden biri olan Pigalle bölgesinde bulunur. 7 katlı bir bina bu binada erotizm ile ilgili birçok eser bulunur. Fransızlara göre kültür ve tarih müzesidir. 5 farklı kıtadan getirilen erotizm ile ilgili eserler sergilenmektedir. Dikkatiniz çekerse gidip ziyaret edebilirsiniz. Gece 02:00’ye kadar açık kalmaktadır.

Adres: 72 Boulevard de Clichy, 75018 Paris, Fransa

Wanderlust Club

Wanderlust

Paris’in en iyi gece klüplerinden biridir. Burada her gece farklı bir eğlence farklı bir lezzet vermektedir. Buraya gelenler akşamdan başlayıp sabah saatlerine kadar doyasıya eğleniyor.

Adres: 32 Quai d’Austerlitz, 75013 Paris, Fransa
Telefon: +33 6 16 85 11 10

Concrete Club

Concrete

Gare De Lyon Bölgesinde bulunur. Buraya genelde öğrenci ve turistler akın etmektedir. Mekan harika olup tavsiye edilir.

Adres: Port de la Rapée, 75012 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 77 17 78 49
Paris Gece Görüntüsü
Bunun dışında şehirde birçok tiyatro, Festival, opera ve sanat sergisi bulunur. Bu mekanlara da takılabilirsiniz. Şimdi Paris Şehrine gittiğinizde bilmeniz gereken bazı şeyleri söylemek istiyorum. Bunlar uyarı ve tavsiye niteliğindedir. Bazıları bilgi mahiyetindedir.
  • Paris’te çoğu mekanda face control uygulaması var. Bu mekanlara gittiğinizde elbiseniz kontrol ediliyor. Uygun değilse içeri almıyor. Bunun için yapmanız gereken bu şehre giderken yanınıza iki üç adet şık elbise almanız.
  • Paris bilindiği üzere her ne kadar güzellikler şehri olsa da birçok tehlikeleri de bünyesinde barındırır. Bilmediğiniz mekanlara ve sokaklara girmeyin. Yukarıda önerdiğimiz mekanlara gitmeniz yeterlidir.
  • Paris gece hayatı denilince sınırsız eğlence gelir. Her şeyin sınırsızı bazen tehlike getirebiliyor. Örneğin. Beverley Sineması var. Buraya çift olmadan girilmiyor. Çiftler film izlemeye değil burada ilişkiye girmek için gidiyorlar. Eee bunda ne var diyebilirsiniz. Haklısınız bir şey yok. Fakat ilerleyen saatlerde çiftler değiş tokuş yapıyorlar. Bu mide bulandırıcı bir şey. Eşiniz veya kız arkadaşınızla böyle bir yere giderken dikkat edin. Gitmeyin demiyorum. Bu tamamen sizin tercihiniz. Uyarmak bizden olsun.
  • Bunun dışında Paris’de çok değişik mekanlar bulunur. Örneğin ChoChotte (Şoşot) Tiyatrosu var. Burada sahnede lezbiyenler bulunur. Adeta Lezbiyen pornosunu izliyorsunuz. Pıscıne Roger Le Gall diye bir havuz var. Bu havuzda herkes çırılçıplak yüzüyor.
  • Bunları verdikten sonra Size Paris tatilinizde iyi eğlenceler diliyorum. Sorularınız olursa sayfada cevaplayabilirim.
Paris Gece Hayatı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here