Eyfel Kulesi

Fransa’nın Paris şehrinde yer alan Eyfel Kulesi dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biridir. Eyfel Kulesi 1889 yılında mühendis Gustave Eiffel tarafından Evrensel sergisi için geçici bir süre ile yapılan bir yapıdır. Günümüze kadar ulaşmış olan Eyfel Kulesi Fransa’nın en önemli sembolüdür. 324 metre yüksekliğe sahip olan Eyfel Kulesi 1931 yılında New York’taki Empire State binası yapılana kadar dünyanın en uzun yapısı olma özelliğine sahipti. Üç platformdan oluşan Eyfel Kulesi’nin her bölümünde farklı bir manzaraya şahit olacaksınız.

Eyfel Kulesi

Kulenin birinci Platformu 57 metre yüksekliktedir. Buraya asansörle ya da 360 basamaklı merdiven ile çıkabilirsiniz. Birinci platformda bulunan müzede Eyfel Kulesi’nin tarihini izleyebilirsiniz. Ayrıca burada restoran ve buz pisti de bulunmaktadır. Kulenin ikinci platformu ise 115 metre yüksekliktedir. İkinci platformunda ise ünlü Le Jules Verne Restoranı bulunmaktadır. Kulenin 276 metre yükseklikte bulunan üçüncüm platformunda ise güzel bir seyir terası bulunmaktadır. Üçüncü Platforma asansör ile ya da 1665 basamaklı merdivenle çıkabilirsiniz. Eyfel Kulesinde Paris’in en güzel manzaralarına şahit olabilirsiniz.

Eyfel Kulesi Nerede

Eyfel Kulesi Fransa’nın Paris şehrinde Champ de Mars bölgesinde yer almaktadır.

Eyfel Kulesi Nerede

Eyfel Kulesi Nasıl Gidilir

Eyfel Kulesine “Bir Hakeim” metro durağı ya da “Champ de Mars” durağından inerek ulaşabilirsiniz.

Eyfel Kulesi Nasıl Gidilir

Eyfel Kulesi Ziyaret saatleri

Eyfel Kulesi eylülden, haziran ayının ortasına kadar 09 30 23.45 saatleri arasında; haziran ortasından eylül başına kadar ise 09:00 ile 00:45 saatleri arasında ziyarete açıktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here