gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Porto Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence hayatı Genelde Bar,Gece Kulübü, Dans Kulübü, Pub, Şarap Bar, ve Canlı Performansların yapıldığı mekanlarda geçer. Bu mekanlarda eğlence son hızı ile sabaha kadar devam eder.

Porto şehri Portekiz’in eşsiz doğal güzelliklere, kültürel varlıklara ve tarihi dokusuna sahip harika bir şehirdir. Ülkenin Kuzeyinde Rio Douro nehrinin  ağzında bulunmaktadır. Kente yıl boyunca birçok turist akın eder.  Bu şehrin gece hayatına bakacak olursak; Şehrin gece hayatı oldukça parlak ve renkli geçmektedir. Bu şehirde çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence zirveye çıkmaktadır. Porto Şehri Şarap Cenneti olarak bilinir. Doura Vadisi çevresinde yetişen üzümlerden harika şaraplar yapılıyor.  Şehirde eğlencenin çok yoğun olduğu bölgeler vardır. Bu bölgeleri tanıyalım. Daha sonra şehirde bulunan gece mekanlarına bakalım.

Galeria de Paris Bölgesi: Bu bölgede çok sayıda gece kulübü ve diğer gece mekanları bulunur. Bu bölgede eğlenenlerin neredeyse tamamı genç nüfusta oluşuyor. Özellikle hafta sonları burada adım atacak yer bulamazsınız. 

Adega Leonor Bölgesi: Bu bölge öğrencilerin toplanıp buluştukları yerdir. Öğrenciler parti öncesinde burada toplanıp eğlenirler. Daha sonra gece mekanlarına dağılırlar.

Ribeira Bölgesi: Rio Douro nehrin hemen kıyısında bulunur. Burada çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda gece eğlencesi gayet renkli ve hareketli geçmektedir. Özellikle şehre gelen turistler bu bölgeye akın eder. Özellikle özel günlerde burası tıklım tıklım dolmaktadır. 

PORTO GECE HAYATI

Twin’s Foz

Porto şehrin en eski gece kulüplerindendir. Eski olmasına rağmen şehrin en gözde mekanlarındandır. Klasik tarzda dizayn edilmiş bu mekan harika bir gece yaşamak için burayı tercih edebilirsiniz. Fiyatlar biraz yüksek olsa da güzel bir gece için değer.

Adres: R. do Passeio Alegre 1000, 4150-574 Porto, Portekiz

Industria Club

Foz Bölgesinde bulunur. Dekoru insanları kendine hayran bırakacak cinstendir. Özellikle Elektro ve Raggae müzik tarzı ile ilgilenler için doğru adrestir. Fiyatlar da gayet uygun

Adres: 4150 154, Av. do Brasil 843, Porto, Portekiz

Hard Club

Rio Doura Nehrin karşısında bulunan Gaia bölgesinde bulunur. Mekan konumundan dolayı çokça tercih ediliyor. Burada çok büyük konserlere ev sahipliği yapmaktadır. Buraya gelirseniz güzel bir gece yaşarsınız. Bunun garantisini veriyoruz.

Adres: Rua do Infante D. Henrique, 4050 Porto, Portekiz

Vinologia – Portologia Porto, La Maison des Porto

Şehirde bulunan bu mekan gayet hoş bir mekan olup gelenleri memnun bir şekilde ayrılmaktadır. Özellikle şarapları bir harikadır. Buraya gelirseniz güzel bir gece yaşarsınız.

Adres: 552, R. de São João 28, 4050 Porto, Portekiz

Telefon: +351 912 538 219

Pitch Club

Aliados meydanında bulunur. Şehir merkezinde bulunması cazip hale getirmiştir. Buraya çok sayıda kişi gider. Fiyatlarda gayet uygundur. Genelde öğrenci kesimi takılır buraya.

Adres: R. de Passos Manuel 34, 4000 Porto, Portekiz

Telefon: +351 22 201 2349

Cafe Majestic

Portekiz’in en eski cafesi olarak bilinir. Dekoru çok etkileyicidir. Buraya her gün binlerce turist akın etmektedir. Her zaman kalabalık olmaktadır. Burada oturup sohbet edip bir şey yeyip içebilirsiniz. Ortamı ve çalışanları harikadır. Bu mekanı çok seveceksiniz.

Adres: Rua Santa Catarina 112, 4000-442 Porto, Portekiz Telefon: +351 22 200 3887

Plano B Music Club

Galerias de Paris bölgesinde bulunur. Burası harika bir mekan her zaman farklı bir organizasyonla seyircilerin karşısına çıkmaktadır. Uygun bir fiyatla harika bir gece yaşamanız için sizi bu mekana bekliyoruz.

Adres: R. de Cândido dos Reis 30, Porto, Portekiz

Telefon: +351 22 201 2500

Disco Swing

Şehrin gözde mekanlarından biri olan Disco Swing harika bir gece yaşatmak için her türlü ayrıntıyı düşünülmüş bir mekandır. Her gece burası tıklım tıklım dolmaktadır. Fiyatlar oldukça uygun. Burada harika bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: Rua de Júlio Dinis 766, 4050-321 Porto, Portekiz
Telefon: +351 914 018 542

Estado Novo

Şehrin yerel halkı tarafında sıkça tercih ettiği bir mekandır. Bu mekan perşembeden Cumartesiye kadar çalışmaktadır. Perşembe gecesi bayanlara yönelik bir gecedir. Bu geceye kızlar gecesi denilir. Uygun bir fiyatta güzel bir gece yaşayabilirsiniz.

Adres: R. Sousa Aroso 722, 4450 Matosinhos, Portekiz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here