gezilecekyerlercom
gezilecekyerlercom

Rotterdam Gece Hayatı, Geceleri ve Eğlence hayatı denilince akla ilk olarak Town Hall Meydanı ve Stadhuisplein bölgeleri gelir. Buralarda çok sayıda gece mekanı bulunur. Bu mekanlarda eğlence sabaha kadar kesintisiz devam eder.

Rotterdam, Hollanda’ya bağlı bir şehirdir. Ülkenin güneybatısında bulunur. Nüfus olarak Başkent Amsterdam’dan son en kalbalık ikinci büyük şehridir. Buraya her yıl çok sayıda turist akın etmektedir. Şehir aynı zamanda bir liman kenttir. Buraya gelen turistler gün içerisinde şehrin kokusunu bolca içine çekip şehirde bulunan harika yerleri gezip tatiline renk katmaktadır. Günün kararması ile birlikte şehir başka bir renge bürünmektedir. Burada yapılan ışıklandırma sistemi ile şehirde bulunan Kubik evler ve gökdelenler ışık sistemi ile harika bir manzara yaratmaktadır. Hiçbir şey yapmasanız bile bu şehirde manzara seyretmeniz size yetecektir. Fakat yok ben gece hayatına takılıp hareketli bir gece eğlencesi istiyorum diyorsanız bunun içinde şehirde çok sayıda gece mekanı bulunmaktadır. Şimdi şehirde bulunan gece mekanlarına bakalım. Bu mekanlara gittiğinizde ilginç bir anınız olursa yorum kısmında mutlaka bizimle paylaşın.

ROTTERDAM GECE HAYATI

Corso Casino

Şehrin en iyi gözde gece mekanlarından biridir. Gece 23: 00 gibi açılıp sabaha 05:00’e kadar dibine kadar eğlence yaşanılır. Burada çok sayıda farklı eğlence imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca bu mekan eski bir sinema binasıydı. Burada haftada bir iki gün sinema gösterileri  de yapılır. Tekno müziğinde merkezidir.  Her gece farklı bir organizasyonla sizi şaşırtır. Buraya gelirseniz memnun bir şekilde ayrılırsınız.

Adres: Kruiskade 22, 3012 EH Rotterdam, Hollanda

Telefon: +31 10 302 9030

Café La Luna

Latin müziği sevenlerin akın ettiği bir mekandır. Burada harika müzik eşliğinde güzel bir gece yaşayabilirsiniz. Yolunuz düşerse tavsiye edilir.

Adres: Mauritsweg 46-A, 3012 JV Rotterdam, Hollanda

Telefon: +31 6 20306214

Paddy Murphy’s Irish Pub

Bu mekan gayet hoş bir yer olup eğlence sevenlerin akın ettiği bir mekandır. Buraya gelenler canlı müzik eşliğinde harika biralar içerek geçirir. Ya da burada Futbol ve ragbi maçı izleyerek geçirir. Çalışanlar gayet dost canlısı olup samimi kişilerdir.

Adres: Rodezand 15, 3011 AM Rotterdam, Hollanda
Telefon: +31 10 411 0078

Melief Bender

Şehrin en eski mekanlarından biridir. Geleneksel tarzda işletilen bu mekan gayet hoş olup gelenler memnun olup dönerler. Buraya çok sayıda turist ve yerel halk takılır. Burası çoğu zaman kalbalık olmaktadır.

Adres: Oude Binnenweg 134, 3012 JH Rotterdam, Hollanda Telefon: +31 10 414 5456

De Witte Aap

Bu mekan gayet nezih bir mekan olup harika bir atmosfere sahiptir. Mekanda yok yok. Mekan şehrin en popüler mekanıdır. Burada canlı müzik harika ses sanatçıları eşliğinde güzel bir gece yaşatır. Ortam desen on numara çalışanlar desen harika insalardır. Fiyat desen biraz pahalı bu kadar hizmette fiyatta biraz tuzlu oluyor. Kesinlikle bütçeniz yetiyorsa bu mekana takılmalısınız.

Adres: Witte de Withstraat 78, 3012 BS Rotterdam, Hollanda Telefon: +31 10 414 9565

Nhow Bar

Şehirde bulunan şık bir otelin(Nhow Otel) 7. katında bulunur. Mekan gayet hoş olup gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. İçkiler ve lezzetli kokteyller bulunur. Başarılı DJ performansları eşliğinde güzel bir gece yaşayabilirsiniz. Özellikle manzarası bir harika sabaha kadar hiç bir şey yapmadan manzara seyredebilirsiniz.

Adres: Wilhelminakade 137, 3072 AP Rotterdam, Hollanda
Telefon: +31 10 206 7600

Club Rox

Hareketli bir gece yaşamak isteyenlerin adresidir. Buraya gelenler harika DJ performansları eşliğinde güzel bir gece yaşayabilirsiniz. Şehrin en hareketli mekanlarından biridir.

Adres: Westblaak 86, 3012 KM Rotterdam, Hollanda

Telefon: +31 6 81161676

Catwalk Club

Şehrin gözde kulüplerinden biridir. Burada her şey gayet güzel. Ortamı gayet hoş olup sabaha kadar müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz. Yerin altında bulunur.

Adres: Weena-Zuid 33, 3012 Rotterdam, Hollanda
Telefon: +31 10 413 6546

Las Palmas

Bu mekan gece mekanı aynı zamanda bir restorandır. Buraya gelip ülkenin en lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz. Daha sonra harika müzik eşliğinde içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Adres: Wilhelminakade 330, 3072 AR Rotterdam, Hollanda
Telefon: +31 10 234 5122
Bunun dışında Şehir merkezinde birçok mekan bulunur. Buraya gelen öğrenciler için ise farklı etkinlikler düzenlenmektedir. Özellikle Perşembe akşamları öğrenci günü ilan etmişler. Buraya öğrenciler ücretsiz giriş yapıyorlar. İçeri girince de çok ucuz fiyatlarla sabaha kadar eğlenebiliyorlar. Şehirdeki mekanlarda eğlence dışında birçok kültürel anlamda da etkinlik düzenlemekteler. Şehrin gece hayatı çok parlak ve hareketli olmakla birlikte biraz da tuzludur. Gece hayatına çıkarken bunu gözardı etmeyin. Umarım yazdığımız yazı işinize yarar. Sorularınız olursa yorum kısmında bize yazabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here