PAYLAŞ
Rusya Nerededir
Rusya Nerededir

Rusya Nerededir? – Rusya Kuzey Asya ve Avrupa’da yer alan 17.075.400 kilometrekarelik yüzölçümü ile dünyanın en geniş ülkesidir. Dünya yaşam alanı sekizde birini kapsayan Rusya; Finlandiya, Norveç, Estonya Litvanya, Letonya, Polonya, Belarus, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Çin Halk Cumhuriyeti, Kuzey Kore, Moğolistan ve Kazakistan ile komşudur.

Rusya Nerededir?

Rusya ülkesinin Ohotsk Denizi, Alaska ve Berig Boğazına kıyısı vardır. Rusya’nın yönetim şekli federal yarı başkanlık tipi cumhuriyettir. Rusya 85 federal bölümden oluşmaktadır. Rusya’nın başkenti Moskova şehridir. Rusya ülkesinin resmi dili Rusçadır. Ülkede Rusça dışında İngilizce, Tatarca ve Ukraynaca dilleri de konuşulmaktadır.

Rusya ülkesinde en yaygın din Hıristiyanlık dininin Ortodoks mezhebidir. Ülkede Müslümanlar, Hindular ve Budistler de bulunmaktadır. Ülkenin para birimi Rus rublesidir. Soğuk bir iklime sahip olan Rusya ülkesini ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır. Rusya 180 günü aşmayan ziyaretlerde vize istememektedir. Rusya’ya İstanbul ve Ankara’dan direk ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here