Samsun Nerede
Samsun Nerede

Samsun Nerede? ve Samsun Hangi Bölgede? Türkiye’nin kuzey tarafında olmasına rağmen her zaman popüler olan ve ülkemizin en büyük illerinden birisi Samsun, plajları ve doğal güzellikleriyle öne çıkmaktadır.

Samsun Nerede?

Samsun kenti, Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Karadeniz’in Ortasında yer alan kent, özellikle Yakakent sahili, Geyikkoşan sahili, Ladik Gölü ve Akalan şelalesi ile neredeyse herkes tarafından bilinmekedir. Kent merekzide gayet gelişmiş ve buna paralel olarak hayat şartları güzelleşmiştir. Özellikle şehir merkezinde konaklama ve yeme içme açısından bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Samsun hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bu yazımızı okuyunuz : Samsun Gezilecek Yerler

Samsun Komşu İlleri

Samsun kentimize sınır olan komşu iller şöyledir: Sinop, Çorum, Tokat ve Ordu. Bu şehirlerin hemen hepsinin Samsun ile ulaşım yönünden bir sıkıntısı bulunmamaktadır. Toplamda 600 bin civarında bir nüfusu olan kentte ayrıca Çarşamba hava limanı bulunmaktadır. Hava limanına kent merkezinden kalkan minibüs ya da şehir içi ulaşımla gidebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here