Seddülbahir Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?
Seddülbahir Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Seddülbahir Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?– Çanakkale ili, Eceabat ilçe sınırında yer alan Seddülbahir Köyü,  Turizm yönünden önemli bir köydür.

Seddülbahir Köyü Nerede

Eceabat ilçe Merkezine yaklaşık 33 km ve Gelibolu Yarımadasının güneye bakan uç noktasında yer alan Seddülbahir Köyü, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerdir.

Seddülbahir kelime anlamı olarak Osmanlıca ve Arapça olarak “deniz seddi” anlamına gelmektedir. Burada yaklaşık 420 kişi yaşamaktadır. Yaz aylarında burada bulunan yazlıklar nedeniyle nüfus ikiye katlanmaktadır. Burada çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Fakat 1. Dünya Savaşında bu köy oldukça büyük zarar görmüştür. Buraya gittiğinizde o döneme ait izleri görebilirsiniz.

Seddülbahir Köyü Nasıl Gidilir?

Seddülbahir Köyü, Çanakkale ilinin Eceabat ilçesine bağlı bir köydür. Bu köy, Eceabat ilçe Merkezine yaklaşık 33 km uzaklıkta bulunur. Buraya ulaşım sağlamak için Buraya ulaşmak için ilk önce Eceabat ilçesine ulaşmak gerekir.

Çanakkale il merkezinden buraya giden minibüs ve otobüsler bulunur. Ya da İstanbul’dan feribotlarla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Eceabat ilçesine ulaştıktan sonra  karayolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here