Serdivan Gölpark Nerede, Nasıl Gidilir? & Neler Yapılır?

Sakarya ilimizden bulunan Gölpark ile ilgili derleyip topladığımız bilgileri ve gözlemlerimizi siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Serdivan Göl Park

İlimizin merkez sınırları içerisinde bulunan bu park sapanca gölün yanında bulunur. Bu park birçok etkinliğe hizmet etmektedir. Buraya gittiğinizde en başta manzarasıyla büyüleyeceksiniz. Hele akşam üstü sevdiklerinizle oturup manzara karşısında çay içmek yok mu işte huzurun tanımı o zaman yapmış olursunuz. Burada mangal keyfi yapabilir veya  Yürüyüş yapabilirsiniz. Çocuklar için park bulunmaktadır. çocuklarınızla eğlenebilir ve güzelce vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca burada gezi alanları bulunur. Doyasıya gezebilirsiniz.  2013 yılında hizmette giren bu park yöre halkı ve dışarıdan gelen ziyaretçilerin gözdesi oldu.

Gölpark Nerede
Serdivan Gölpark Nerede

Sonuç olarak bu doğa manzaralı bu parkı merak ediyorsanız sevdiklerinizle birlikte yolunuz düşerse muhakkak uğramayı ihmal etmeyiniz.

Serdivan Göl Park Nerede?

Serdivan Göl Park, Sakarya’nın Serdivan ilçesine bağlı Esentepe Mahallesinde bulunur. Sakarya il merkezine yaklaşık 11 km uzaklıktadır.

Serdivan Göl Park Nasıl Gidilir?

Buraya şahsi aracınızla  D-100 yolu üzerinde tabelaları takip ederek çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Serdivan ilçesine gelip burada servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Serdivan Belediyesi her Cumartesi günü 11.00-19.00 saatleri arasında saat başı servislerle buraya ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Serdivan Göl Parkta Neler Yapılır?

Buraya gelen biri huzur adına aradığı her şeyi bulabilir. Şimdi burada yapacağınız etkinlikleri maddeler halinde sıralayacağım şöyle ki;

  • 1-Doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.
  • 2-Ailecek mangal keyfi Yapabilirsiniz
  • 3-Konserlere katılabilirsiniz
  • 4- Eğlence etkinliklerine katılabilirsiniz.
  • 5-Oturup doğa eşliğinde sohbet edebilirsiniz.
  • 6- Çocuklarınızla parkta oyu oynayabilirsiniz.
Gölpark
Sakarya-Serdivan Gölpark

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here